Subwoofer Si Amplificator, Merita Sau Nu?

In Car Entertainment
Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mar Iul 20, 2010 7:07 pm

Nu trebuie sa renunti la unitate... iti iei un amplif care are intrari HI input ( parca ) oricum 90 la suta dintre amplif-urile de pe piata au asa ceva. Cat despre subwoofer, nu stiu daca o sa gasesti ceva asemanator cu cel Rockford. Majoritatea sunt fie cilindru , fie un cub.

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Mar Iul 20, 2010 7:13 pm

nu cred ca e foarte bun casetofonul tau, daca e cel din fabricatie pt ca nu are suficienta putere sa tina in spate si un subwoofer, statie etc decat, probabil, prin niste increngaturi mai grele. niste baieti avizati iti pot spune.

iti propun ce mi-am facut mie (nu la masina din semnatura): un casetofon (vezi tu ce firma), set boxe fata/ spate, statie si subwoofer (1000 w - tub) DAR casetofonul trebuie sa aibe mai multa forta altfel subwooferul se va auzi infundat si cu riscul de a-l praji.

Avatar utilizator
Master4Mariners
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 02, 2012 2:32 pm

Mesaj de Master4Mariners » Mie Mar 28, 2012 2:31 pm

QUOTE (moro @ Aug 1 2009, 06:41 PM) In primul rand te felicit pentru alegerea facuta.

Si eu zic ca se merita sa iti pui la punct sonorizarea in masina si sa montezi amplificator, subwoofer si chiar sa schimbi difuzoarele. Acum depide cati bani vrei sa investesti in sonorizare.....montajul, eu personal, nu iti recomand sa il faci la service-ul Mitsubishi decat daca vrei sa dai o caruta de bani pe manopera. Sunt atatea service-uri care se ocupa numai cu sonorizari la masini si care au preturi decente la manopera, iar calitatea lucrarii este de multe ori peste cea di service-ul mitsu.

Pe langa marcile recomandate de Tanaka, eu iti mai recomand si Focal, care are un raport calitate pret foarte bun.


Referitor la SubWooferul Focal , ca un client patit din cauza subwooferului de la marca mai sus mentionata , trebuie sa precizez urmatoarele:

Nu achizitiona varianta cu statie incorporata , multe modele , printre care si al meu , a avut mari probleme . Eu l-am avut montat pe un Megane 2 si am schimbat 2 alternatoare la 14 mil bucata pana cand si-a dat lumea seama ca subwooferul avea probleme din cauza statiei incorporate . Nu mai mergea masina calumea , bateria nu se mai incarca cum trebuie , se aprindeau constant martori in bord , un cosmar nu alta . Trebuie sa stii un o firma specializata care stie ce face si care sa iti si verifice ce pui pe masina si daca sunt compatibile . Pt cei care stau in Constanta , eu mi-am montat restul instalatiei la MERMIN la Trocadero si am fost foarte multumit . Chiar recent am vandut pe forum boxele si MP3 - ul si mergeau ca atunci cand le-am luat . Multi te incanta cu preturi si cunostinte pe care tu nu poti sa le verifici pt ca nu esti de meserie , putini chiar stiu ce fire leaga si unde . Succes la cumparaturi si sa ne arati si noua cum se aude dupa finalizarea lucrarii .

Scrie răspuns

Înapoi la “I.C.E”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori