Be Loud

In Car Entertainment
Avatar utilizator
PaulT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 10:07 pm

Mesaj de PaulT » Mie Oct 21, 2009 11:37 pm

Eu mi-am pus de curand difuzoare In Phase (coaxiale pe spate, sistem pe fata) si pot sa iti spun ca sunt excelente.Eu nu mai simt nevoia de subwoofer....Luate tot de la Be loud.Mai mult ca sigur si sub-urile se ridica la aceeasi calitate..

L.E. Dar nu ti se pare cam mare puterea?

Avatar utilizator
pascal_mihai_marian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 6:40 pm

Mesaj de pascal_mihai_marian » Mie Oct 21, 2009 11:47 pm

ieri i-am povestit unui prieten de-al meu despre be loud ,a vazut pachetul cu sub de la jbl ia placut la comandat si astazi pe la ora 2 i-a si venit pachetul. A avut noroc si baieti de la audio tehnik din bv si-au facut loc si pt el si pana la ora 5 a avut totul montat pe masina un BMV 320 break.Deoarece are casetofonul din fabrica a trebuit sa i-a semnalul de la boxele din spate,sistemul nu se aude la adevarata sa valoare dar eu consider ca este mai mult dekt suficient.Acum ramane ca tu sa te gandesti exact ce vrei daca vrei sa ai un bas cu care dupa 5 km sa iti zvacneasca capul iti iei un pachet mai puternic cum e cel ales de tine dak nu poti sa alegi si ceva mai ieftin.

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Joi Oct 22, 2009 9:42 am

e clar ... e prea puternic

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Joi Oct 22, 2009 10:53 am

salut, unul din sefii de la be loud, mihai, imi este prieten. a pus muzica si pe masina sotiei. a castigat si premii nationale pt cel mai bun sistem audio etc asa ca poti merge pe incredere (din punctul meu de vedere)

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Joi Oct 22, 2009 11:13 am

QUOTE (BUGHY @ Oct 20 2009, 09:23 PM) Cum suna MTX ?

Sa stii ca suna bine, mie imi place cum se aude si nu-l tin la maxim, nu sunt de parere ca daca iti iei un sistem audio trebuie sa-l tii in valori maxime
Pentru mersul de zi cu zi intr-adevar, as fi putut alege ceva mai putin puternic insa atunci cand imi vine cheful sa simt basul pana in scaunul din fata chiar nu-mi pare rau ca l-am ales.

Avatar utilizator
danielNEC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 07, 2010 9:14 pm

Mesaj de danielNEC » Joi Aug 12, 2010 4:52 pm

Am si eu o mica adaugare: cea mai mare trancaneala (atunci cand dai muzica tare) se aude de la numarul de pe spate din cauza suportului pe care sta fixat. Se rezolva foarte usor aceasta problema daca inlaturati suportul si prindeti numarul direct pe caroserie cu banda dublu-adeziva. Recomand aceasta operatiune doar daca nu aveti numere de leasing pentru ca este destul de incomod sa il dai jos cand trebuie sa il schimbi. Am numarul fixat asa si pe mitsu si pe pug206 si nu am avut ever nici un fel de probleme. Daca sunteti fortati de imprejurari sa dati numarul jos trebuie sa stiti ca reziduurile ramase pe vopsea de la banda respectiva se inlatura foarte usor cu o carpa moale imbibata putin in benzina si luciul vopselei nu are de suferit.
Pentru cei care au subwofer in portbagaj este o operatiune benefica

Avatar utilizator
cry4me
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 17, 2011 1:27 pm

Mesaj de cry4me » Dum Iul 03, 2011 10:54 pm

Cu toate ca este destul de vechi topic-ul, as vrea doar sa postez ca acest pachet de basi este extrem de bun (l-am avut montat pe un Golf3, nu stiu cum se aude in sedan). Bineinteles l-am avut montat cu statia de 700 W. Si bass-ul este unul foarte profund si foarte placut, nu se compara NEVER cu HIFONICS!!!

Scrie răspuns

Înapoi la “I.C.E”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator