Dvd Player Pe Lancer

In Car Entertainment
Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mar Sep 06, 2011 7:09 pm

coletul l-am primit prin dhl, si am platit 38 lei vama.
ideea e ca atunci cand m-au sunat cei de la dhl, le-am spus ca pachetul contine un casetofon auto, - ma rog daca descgideau coletul eram pe acolo-,cand mi-a spus ca am de plata doar 38 lei am tacut si nu am mai zis nimic, intrucat la cca 600usd, trebuia sa platesc vama mult mai mare.
pe pachet scria valoare cca 50 usd,- adica nu ar fi trebuit sa platesc vama- dar cand am auzit ca este doar 38 lei am tacut si am platit.

Avatar utilizator
cătu_cătălin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Sep 21, 2011 9:19 am

Mesaj de cătu_cătălin » Joi Sep 29, 2011 9:38 am

Salut. Frumoasa jucaria. Cu garantia masinii cum te-ai descurcat ?
Am gasit ceva in Romania, la fel ca si functii doar un pic diferit in ceea ce priveste designul butoanelor si pozitionarea lor.
Pot pune link ? sa nu fie considerata reclama.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Lun Oct 03, 2011 4:00 pm

in legatura cu garantia nu a fost nici o problema ca a mea a iesit din garantie.
oricum nu stiu daca ar afecta garantia masinii pentru ca sistemul pur si simplu se monteaza in locul celui vechi, vine cu mufe identice, nu se taie nici un cablu.

Avatar utilizator
m_mosu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 06, 2010 3:11 pm

Mesaj de m_mosu » Joi Iun 07, 2012 11:37 am

Waybill: 1624321930 Shipment picked up Sign up for shipment notificationsExternal Link / New Window
Thursday, June 07, 2012 at 15:22
Origin Service Area: HONG KONG - KOWLOON - HONG KONG
Destination Service Area: BUCHAREST - ILFOV - ROMANIA
Thursday, June 07, 2012 Location Time
1 Shipment picked up HONG KONG - HONG KONG 15:22

sper ca intr-o saptamana sa ajunga in Romania. va tin la curent,e mult mai jos la pret decat se vand deja prin tara. chinezul s-a miscat destul dde repede si chiar de treaba.

Avatar utilizator
stf79
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 23, 2010 8:10 pm

Mesaj de stf79 » Joi Iun 07, 2012 12:38 pm

Salutare,
De foarte multa vreme imi doream o unitate all-in-one pentru masina. Dupa cautari intense am gasit urmatoarele optiuni, eu alegand pe ultima pentru garantie:
1. E-Bay:
http://www.ebay.com/itm/ETO-Mitsubishi- ... 4603a9850c

2. www.autogadget.ro CASKA - pare calitativ dar pretul este cam sus, undeva la 3500 RON. Totusi instalarea e inclusa in pret
http://www.autogadget.ro/index.php/MITS ... ernet.html

3. www.autogadget.ro Navi - pret OK, undeva pe la 2500 RON plus instalarea dar este tipul vechi;
http://www.autogadget.ro/index.php/MITS ... T-USB.html

4. www.navigatii-dedicate.ro - pe site exista doar modelul vechi (probabil se va face un update pe site deoarece modelul nou este un pic mai scump, arata diferit - vezi poze si modelul de pe ebay - si suporta niste functii noi precum access internet cu ajutorul unui card de date)
http://www.navigatii-dedicate.ro/produc ... product=71
Am platit un avans pentru unitate si in circa 10 zile am fost chemat la instalare.
Plusuri:
Echipa de instalare a fost chiar ok si stiau foarte bine ce fac (nu au bajbait sa caute cum sa demonteze/monteze) si in circa 90 minute au terminat.
Minusuri
-pret Instalare cam mare - 350 RON
-comandasem un Tuner Digital care se integreaza cu unitatea (comenzile se fac direct de pe unitate) si mi-au instalat alt model la care comenzile se fac de pe o telecomanda separata
Unitatea se integreaza foarte bine cu bordul masinii iar rezultatul se poate vedea in poza atasata.
Sper sa fie de ajutor si pentru alti posesori de Lancer.
Fişiere ataşate
2012_06_05_07.32.49.jpg
2012_06_05_07.32.49.jpg (1.35 MiB) Vizualizat de 8287 ori

Avatar utilizator
dragosh_em
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 29, 2011 9:52 pm

Mesaj de dragosh_em » Joi Iun 07, 2012 1:52 pm

Felicitari, arata foarte bine unitatea !
As avea niste intrebari:
1. Sa inteleg ca ai cumparat unitatea de la http://www.navigatii-dedicate.ro, modelul de navigatie fiind acela din primul link de pe ebay?
2. Care a fost pretul unitatii fara montaj ? pentru ca modelul vechi de pe site-ul navigatii-dedicate.ro are un pret de 1999 lei. Spuneai ca modelul instalat de tine este model mai nou dar si mai scump.
3. Din punct de vedere calitativ cum ti se pare ? Se vede diferenta intre materialul folosit la unitatea din fabrica si cea instalata de tine ?

Mersi frumos !

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Joi Iun 07, 2012 2:07 pm

sa o stapanesti sanatos.
foarte mult instalarea avand in vedere ca sistemul este plug&play, scoti unitatea veche si bagi unitatea noua, la care legi alte gadgeturi: camera video, tuner, iphone, mp3 player, etc.

Avatar utilizator
stf79
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 23, 2010 8:10 pm

Mesaj de stf79 » Joi Iun 07, 2012 2:49 pm

QUOTE (dragosh_em @ Jun 7 2012, 01:52 PM) Felicitari, arata foarte bine unitatea !
As avea niste intrebari:
1. Sa inteleg ca ai cumparat unitatea de la http://www.navigatii-dedicate.ro, modelul de navigatie fiind acela din primul link de pe ebay?
2. Care a fost pretul unitatii fara montaj ? pentru ca modelul vechi de pe site-ul navigatii-dedicate.ro are un pret de 1999 lei. Spuneai ca modelul instalat de tine este model mai nou dar si mai scump.
3. Din punct de vedere calitativ cum ti se pare ? Se vede diferenta intre materialul folosit la unitatea din fabrica si cea instalata de tine ?

Mersi frumos !
Salut,
1. Da, l-am luat de pe navigatii dedicate. Este modelul de pe ebay.
2. Pretul a fost de 2400 RON.
3. Materialul mi se pare ok, in schimb sunt setari care functioneaza mai ciudat.
L-am montat de curand, am sa fac diverse probe in acest WE si revin cu impresii.

Avatar utilizator
m_mosu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 06, 2010 3:11 pm

Mesaj de m_mosu » Dum Iun 10, 2012 11:50 am

salut,cam mare pretul si pentru unitate si pentru montaj. eu am comandat din hong-kong asa ceva plus camera pentru mers inapoi, platit prin western union,cu transport si comision western union aproape 500 dolari. deja vineri am fost sunat de la DHL sa le dau cnp-ul pentru factura vamala ,mai am de platit 148 ron vama si conform tracking number coletul a plecat de la Leipzig spre Bucuresti.Estimez ca luni sau marti se livreaza. in total de la momentul platii pana ajunge maxim 10 zile. va tin la curent cu el dupa ce ajunge.
p.s. nini poate te deranjez si eu cu un telefon scurt,ceva hint-uri mici in ceea ce priveste montajul?

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Lun Iun 11, 2012 5:19 pm

deranjeaza-ma, gasesti numerele mele de telefon la agenda telefonica.

Scrie răspuns

Înapoi la “I.C.E”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator