Mitsubishi Multi Comnication

In Car Entertainment
Avatar utilizator
Vlads
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 09, 2012 8:08 pm

Mesaj de Vlads » Mar Iul 10, 2012 9:17 am

Am si eu o problema, am avut un lancer 2008 cu navigatie, am vandut masina dar am luat navigatia jos cu tot cu mufe statie si subwoofer si acuma nu pot sa o montez pt k nu gasesc toate firele am gasit alimentarea si 2 iesiri pt boxe si as vrea sa imi leg si statia si restu, cred k as avea nevoie de o schema sau o schita electrica daca ma poate ajuta cineva

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Mar Iul 10, 2012 5:37 pm

pfoa... ia iegzblica asa mai sub forma de desen. Eventual cu ceva mai multe semne de punctuatie, sau mai multe propozitii separate.

Din ce zici matale - ca ai o problema - nu ghicesc care-i buba. Ca ai avut lancer? Sau ca l-ai vandut? Poate necazul e ca ai luat navigatia "jos", cred ca trebuia luata "sus".
Acum, la drept vorbind, intuiesc o problema cu montajul din cauza ca nu mai ai lancer. Da' probabil pt "kappa" ai uitat sa notezi p-un "scoch de hartie" fiecare fir unde trebuia sa"vina" si nu poti "face" corespondenta fiecarei sarme.

Pentru studiu: http://mitsu.ro/forum/index.php?showforum=59

Intr-un cuvant: maiintaiincercasaexpuidateleproblemeisiapoivezicinesicumtepoateajuta.

Avatar utilizator
Vlads
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 09, 2012 8:08 pm

Mesaj de Vlads » Mar Iul 10, 2012 10:04 pm

) am avut un lancer si l'am vandut, inainte sa dau masina mi'am luat de pe ea tot sistemul audio, nu am avut cum sa notez fiecare fir deoarece trebuia sa desfac toata masina asa ca am taiat firele cu tot cu mufe si acuma as avea nevoie de o schita, schema electrica ca sa vad care unde merg..
Ii mai bine acuma intelege toata lumea )?

Avatar utilizator
m_mosu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 06, 2010 3:11 pm

Mesaj de m_mosu » Mie Iul 11, 2012 9:11 am

si de montat acum vrei sa o montezi tot pe un lancer?
daca da, de ce ai taiat firele cu tot cu mufe,mufe aveai si pe noul lancer "ieczagt" la fel,era "plug and play". daca acum incerci sa o montezi pe alta masina cum vrei sa stim ce schema vrei sa primesti si cum crezi ca o faci sa se potriveasca exact in bordul masinii?

Avatar utilizator
Vlads
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 09, 2012 8:08 pm

Mesaj de Vlads » Mie Iul 11, 2012 11:05 am

Deja ii instalata pe alta masina dar nu am gasit numai firele de curent si 2 boxe si as vrea sa stiu cum leg si statia

Avatar utilizator
m_mosu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 06, 2010 3:11 pm

Mesaj de m_mosu » Mie Iul 11, 2012 2:17 pm

intrebarea de 1000 de pun"K"te e ce dracu masina ai ca sa stim ce schema electrica iti trebuie!

Avatar utilizator
alexutzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 18, 2008 12:25 am

Mesaj de alexutzu » Mie Iul 11, 2012 4:47 pm

Raspuns : de spalat !

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Mie Iul 11, 2012 5:49 pm

QUOTE (Vlads @ Jul 10 2012, 10:04 PM) ) am avut un lancer si l'am vandut, inainte sa dau masina mi'am luat de pe ea tot sistemul audio, nu am avut cum sa notez fiecare fir deoarece trebuia sa desfac toata masina asa ca am taiat firele cu tot cu mufe si acuma as avea nevoie de o schita, schema electrica ca sa vad care unde merg..
Ii mai bine acuma intelege toata lumea )?

E ceva mai bine, da' io-s tot nemultumit.

QUOTE (Vlads @ Jul 11 2012, 11:05 AM) Deja ii instalata pe alta masina dar nu am gasit numai firele de curent si 2 boxe si as vrea sa stiu cum leg si statia


Cred ca problema e la "alta masina" si ca schema de montaj o "dibui" la un service care au lucrat pe ambele masini: lancer si "alta masina". in locul tau n-as merge pe incercate ca e posibil sa prajesti una sau alta ori p-amandoua.

Avatar utilizator
alexutzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 18, 2008 12:25 am

Mesaj de alexutzu » Mie Iul 11, 2012 11:04 pm

90% suna a prostela pe fata.
Cred ca a cumparat vreun MMCS "ciordit" si nu prea stie cum sa isi "tunareasca" ursuletul/pisicuta sau mai stiu eu ce alte lighioane.
Sa fim seriosi, nici un om care vinde masina nu scoate ditamai sistemul din bord...ramane o gaura de bagi capul in ea, pe langa asta, vreau sa il vad pe ala de a cumparat masina cu gaura in bord.
Prin absurd, daca chiar te intelegi cu respectivul sa iti ramana tie mmcs-ul....desfaci mufele, doar hotii le taie !!!! Eu am avut mmc-ul scos cand mi-am montat camera pt marsarier si toate firele care intrau in unitate erau cu mufe!

Am un feeling ca cineva plage pe la casco(daca are) si da cu subsemnatul la "militie" si asteapta sa i se gaseasca mmcs-ul si noi incercam sa explicam altcuiva cum sa-l monteze.

Avatar utilizator
Vlads
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 09, 2012 8:08 pm

Mesaj de Vlads » Joi Iul 12, 2012 12:21 pm

**************************************************************

Stai doua minute, du-te si ia o gura de aer rece si revino cu un reply de bun-simt. - andrei

Scrie răspuns

Înapoi la “I.C.E”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori