Reconditionare Laterale Interior Portbagaj

Totul despre tehnicile si solutiile pentru intretinere si curatire
Avatar utilizator
lukas75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 20, 2008 5:33 pm

Mesaj de lukas75 » Lun Sep 07, 2015 11:46 am

Mi s-au rupt ambele chestii (nu stiu cum le spune) din portbagaj de pe lateral (chestiile alea de tapiterie care ascund cablurile electrice etc) ... s-au copt si s-au desfacut din suruburi ....

Unde gasesc altele similare pt LANCER si cat ma costa?

https://www.google.ro/search?q=interior ... +portbagaj

capitonaj era termenul si arata ca in link de mai sus ... adica jale ...

Avatar utilizator
daniel.doboseru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 11, 2014 11:58 am

Mesaj de daniel.doboseru » Lun Sep 07, 2015 11:54 am

Dezmembrari, cel mai sigur Capitonajele din portbagaj nu sunt niste componente pe care sa le vrei neaparat noi. Cauta pe pieseauto.ro, sau pe google parcuri de dezmembrari si pune mana pe telefon.

Cei de la Econet au un Lancer la dezmembrat de la care am luat eu stopul aditional de frana. Suna-i si vezi poate de pot ajuta ei.

Avatar utilizator
lukas75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 20, 2008 5:33 pm

Mesaj de lukas75 » Lun Sep 07, 2015 1:57 pm

merci dar sunt curios de ce nu le poti gasii si noi ...
ma gandesc ca asa cum gasesti cuve portbagaj nici astea nu ar fi nu stiu cat ....

Avatar utilizator
daniel.doboseru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 11, 2014 11:58 am

Mesaj de daniel.doboseru » Lun Sep 07, 2015 2:09 pm

Pe mine nu ma mira asa tare chestia asta. Cei de la Mitsubishi, aproape sigur iti vor aduce pe comanda ...fiindca e normal sa aiba orice piesa. Aftermarket insa, ma indoiesc ca gasesti - asta nu-i o componenta pe care o schimbi foarte des, si nu stiu daca merita s-o bagi in productie de serie. Pana la tine, eu n-am mai auzit pe nimeni vreodata care sa vrea sa cumpere capitonaje.

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Dum Sep 13, 2015 2:35 pm

Si la mine s-a rupt / spart cel de pe partea dreapta (din cauza unor cutii din plastic dur pe care le-am carat si s-au plimbat de colo-colo in portbagaj). L-am reconditionat cu ceva care seamana cu materialul de insonorizat (foita de aluminiu cu ceva gen mastic) de se gaseste prin magazinele de bricolaj sub forma de rola lata de 20 cm si lunga de cativa metrii si se foloseste la astupat gaurile din folia anticondesn care se pune pe casa pe sub tabla ondulata. Mai mult decat atat a devenit putin mai greu si mai rigid si nici nu mai zdrongane de la trepidatiile subwoofer-ului. Daca v-a fost de folos metoda mea...bafta la bricolat...

Avatar utilizator
Scottishman
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Dec 07, 2014 4:51 pm

Mesaj de Scottishman » Dum Sep 13, 2015 10:25 pm

Ai folosit Aluband. Asta e denumirea populara. Se foloseste de ani de zile cu succes la insonorizari auto decente.

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Lun Sep 14, 2015 10:29 pm

Asa...cum spui tu...aluband am folosit

Scrie răspuns

Înapoi la “Intretinere si Curatare”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori