SPALATORIILE AUTO

Totul despre tehnicile si solutiile pentru intretinere si curatire
Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Mar Feb 08, 2011 3:44 pm

Patite de mine la spalatorie: Rupt cabluri reglaj oglinda pt ca au fortat sticla atunci cand au sters-o, rupt cablu deschidere usa pt ca au tras ca ghiolbanii de maner dupa ce inghetzase usa imediat dupa ce au spalat exteriorul, bord MORT dupa spalare tapiserie (am tapiserie si pe bord ca si pe scaune, si au pus aspiratoarele cu injectie apa si pe el).

De fiecare data (s-au intamplat cam 1 pe an) am zis ca nu-mi mai spal masina niciodata la spalatorie, dar chiar n-ai cum sa stai cu ea murdara cu lunile pana ajungi la tara sau undeva ca sa o speli.

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Mar Feb 08, 2011 4:15 pm

e riscant si la benzinarii; unele perii sunt dintr-un material mai degraba abraziv. incercati OMV-ul de pe Aerogarii. interesati-va acolo de tipul periilor si considerati-l etalon. mie mi-au explicat unele persoane cu ceva timp in urma cum sa le urmaresc, dar am uitat pentru ca nu prea calc prin astfel de spalatorii.

Avatar utilizator
AndreiS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 6:04 pm
Contact:

Mesaj de AndreiS » Mar Feb 08, 2011 5:15 pm

Este vorba de spalatoriile ai caror tamburi au peri din silicon....nu retin nisipul sau praful.Daca nu esti convins, il pui pe nea Ion sa dea un jet de apa pe tamburi ca sa fi sigur ca sunt curati.
La spalatoriile de cartier lucrurile sunt simple>Nu lasa spuma 5 min pe masina, nu curata cu jetul pasajele rotilor, nu sterg usile pe interior (chedere), nu sterg bine jentile...nu le las niciun leu.
La o spalare exemplara...10 lei spaga.
Doar ptr exterior...5 lei.
Daca sunt hoti si vad ca incearca sa ma fraiereasca, ma duc la supraveghetorul lor si de cele mai multe ori mai spala odata masina ...moca.
Oricum, trebuie aplicate urmatoarele....pe banii mei, pe muzica mea, in patul meu...ii ia mama dr...c daca nu fac treaba buna.

Avatar utilizator
pinky63
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 05, 2008 11:20 pm

Mesaj de pinky63 » Sâm Mar 19, 2011 5:34 pm

eu i-as recomanda pe "spalatorii" putin mai tuciurii unde imi duc eu masina de obicei, este pe matei voievod, exact inainte de intersectia cu mihai bravu, sunt destul de "dedicati", fac treaba buna, eu chiar sunt multumita de ei. mai nou au si oferta, la 5 spalari a 6a e gratis sau ceva de genul. ultima data cand am dus-o mi-a sters fiecare coltisor, cred ca am stat vreo ora cu ea, patronul e acolo cu ochii pe ei dar si ei sunt seriosi.

Avatar utilizator
doza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 15, 2009 7:18 am

Mesaj de doza » Mar Mar 29, 2011 9:44 pm

Eu tot pe matei voievod o spal dar e o spalatorie pe la mijloc. intersectie cu matei elina voievod, acolo unde se vinde si apa minerala 25 lei int ext 5-6-7-10 lei spaga, depinde de cum stau cu banii dar freaca la ea de iese luna de cand o am numai acolo o spal si nam avut nici o problema.
Ah, si au aceiasi oferta cu 5 si una gratis

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Dum Iul 17, 2011 1:57 pm

recomandati-mi si mie o spalatorie care spala bine tapiteria.
eu o spal tot la spalatoria de pe matei voievod cu mihai bravu, insa nu am vazut pe nimeni sa spele si tapiteria. in plus acolo o spala doar cu solutii chimice, eu as vrea intai sa fie aspirata bine etc.
cu solutii chimice am incercat si eu acum un an a iesit binisor, dar nu perfect.

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Dum Iul 17, 2011 2:06 pm

De ce nu ii faci un detailing interior ? Merita o data la ceva timp...
Cu 150 de ron o faci ca scoasa pe poarta fabricii. E drept, sunt ceva bani dar merita.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Iul 20, 2011 6:38 pm

150 nu e mult dar pana acum am gasit doar 250-300

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mie Iul 20, 2011 8:26 pm

Te-as chema in Galati dar nu-ti justifici drumul... stiu niste baieti care lucreaza EXEMPLAR.

Avatar utilizator
ZTV
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 20, 2011 12:26 am

Mesaj de ZTV » Joi Aug 04, 2011 5:59 pm

In timisoara pe Cetatii este o spalatorie de nota 10. 23 ron int + ext, dureaza cam 45 minute, dar masina iese boboc. Zici ca acuma ai scos din magazin.

Scrie răspuns

Înapoi la “Intretinere si Curatare”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator