SPALATORIILE AUTO

Totul despre tehnicile si solutiile pentru intretinere si curatire
Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mar Iul 21, 2009 1:40 pm

N-ai prins idea.

A da 5 LEI e mult, chit ca tu esti multumit ca masina ta speciala a fost tratata mai ceva de cum o sa tratezi tu cu talc fundul copilului tau. Si daca apare unu care vrea doar sa SPELE o masina poate avea niscavai surprize daca nu da inca 30%-50% din pret.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mar Iul 21, 2009 3:51 pm

Eu nu las nimic la spalatorie... niciodata nu am lasat... poate la inceput... nu mi-a reprosat nici un ``angajat`` de-al lor nimic si de un an de zile ma duc la aceeasi spalatorie si ma trateaza ca pe un client fidel.... si asa mi se pare mult sa dau in jur de 25-30 ron si dupa 3-4 zile maxim se face la loc. In alte tari ( majoritatea ) masinile se spala destul de rar... si nu sunt niciodata murdare ca cele din romania... la ei cand ploua 5 minute cateva picaturi... nu apar pete de praf pe masina sau alte chestii.......

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Mar Iul 21, 2009 4:20 pm

tota tara vrea spaga... la orice pas... chiar si la magazinul de alimente...
asa s-a format mentalitatea... pe unii chiar ii inteleg, la un salariu de kkt, fara spaga mori...

dar o astfel de atitudine... :| daca nu dai spaga, la sigur esti injurat (daca nu vocal) de toti mortii...

GATA TAC!

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mie Iul 22, 2009 8:20 am

Intotdeauna am sustinut atitudinea fara spaga....asta e... tA trecut aproape un an de cand imi spal masina la acea spalatorie si nu am avut nici un fel de prb cu angajatii ... poate e o chestiune de noroc... oricum FARA SPAGA .

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Mie Iul 22, 2009 10:56 am

Auto-detailing - Asta s-a intamplat in jungla? In Africa?

cu tot respectul si fara legatura cu ce se discuta aici, nu mai scrie tampenii cu africa ca nu au nici cine stie ce jungla si nici nu sunt salbatici asa cum dai de inteles. sunt de fapt de o mie de ori mai respectuosi decat romanii

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Iul 22, 2009 12:42 pm

Hai sa nu deviem, n-are sens sa creem polemici pe seama unei expresii.

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Mie Iul 22, 2009 2:01 pm

pana la urma, cea mai buna spalatorie, mai scumpa, este cea din benzinarii. macar stim ca toate masinile ies la fel de curate si ma-ndoiesc ca suntem injurati in fata, de respectivul. am mai observat la o spalatorie intre calea calarasi si decebal, prima pe stanga, ca spala masinile in functie de ...ce masina conduci. inainte de lancer, veneam cu un clio si o spala interior/exterior in 35 min. cu lanceru, o spala intr-o ora si ceva si mai sta si la o vorba cu mine explicandu-mi ca clientul trebuie sa fie multumit ca sa se intoarca.

Avatar utilizator
VCN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 24, 2008 9:54 am

Mesaj de VCN » Joi Iul 23, 2009 12:13 pm

Nu stiu...poate is oleaca plecat de acasa...dar am o boala sa imi vad masina curata...! Mai ales ca e alba imediat se cunoaste ! Imi place s-o vad curata si sa merg cu ea curata ! Ieri de exemplu am ramas chiar impresionat cat s-a chinuit baiatul de la spalatorie...deci chiar s-a chinuit... doar ca sa imi faca mie "damblaua" a spalat-o timp de 48 de minute pe ceas doar la exterior. Daca merg des la ei sa imi spal masina ei stiu ca am boala sa imi fie sterse calumea geamurile, oglinzile si mai ales jantele Eu unul am rama surprins sincer... as fi fost aiurea tare sa nu ii las 7 lei ... Chiar si i-a meritat !

Avatar utilizator
Axel_88_radeon
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Feb 07, 2011 12:25 am

Mesaj de Axel_88_radeon » Mar Feb 08, 2011 2:45 am

Si eu am aceasi boala cu masina curata , dar la un interior exterior si motor las pana la 15 - 20 lei bacsis si e singura spalatorie la care ma duc ! sper acum sa nu si o fi luat o aia in cap ! de acum o trecut 1 an asa

Avatar utilizator
bkpmvh
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Dec 23, 2010 8:18 pm

Mesaj de bkpmvh » Mar Feb 08, 2011 3:03 pm

cea mai ok spalatorie din buc , dupa parerea mea este pe sos colentina "DC HYDROCARE" parca asa se numeste, este intre depoul colentina si carrefour pe partea dreapta(spre voluntari)...in cea mai mare parte a timpului patronul este acolo si sta dupa baietii care spala masinile,le atrage atentia cand ramane ceva nesters,sau vreo pata sau daca nu spala ok...recomand cu incredere, spala si foarte bine si rapid ,daca esti singura masina vin aproape toti baietii si se ocupa de ea...10lei interior 10 lei exterior...iar despre mai sus numita "SPAGA" eu unul nu o vad chiar asa ...o vad ca pe o mica atentie pentru,un gest de apreciere:)) (glumeam) dar asa m-am obisnuit sa le las baietilor 5-6 lei depinde ...~asta pentru ca am un prieten care a lucrat la spalatorie si avea un salariu de 300ron,practic ei traiesc din banii aia~

Scrie răspuns

Înapoi la “Intretinere si Curatare”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori