Solutie De Curatat Tapiteria

Solutii pentru spalarea motorului, jantelor, geamurilor, bordului, etc.
Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Joi Apr 16, 2009 9:43 am

Zic sa impartasim aici putin si experienta legat de aceste solutii. Astfel eu am "cadou" de la concediul din Austria o pata de cafea pe scaunul pasagerului din fata. Zis si facut, am zis sa incerc sa scap de ea cu o solutie "magica". M-am dus in Kaufland de unde am cumparat un spray cu spuma de curatat tapiteria de la Super Help. Am aplicat prima oara si intradevar, s-a mai deschis la culoare maron-iul de pe scaun dar nu s-a eliminat complet. Am dat si a doua oara iar acea pata s-a mai deschis prin faptul ca s-a imprastiat pe o suprafata si mai mare de pe scaun insa pata tot a ramas. Astfel ca am decis sa las in magazie spuma aia si cand m-am intors de la Lepsa, am cumparat din Real Bacau o spuma facuta de Sonax care au un renume mai mare in acest domeniu.

Concluzia este ca nu recomand Super Help pentru pete pentru ca se vede ca nu a facut treaba, chit ca am aplicat de doua ori. Voi reveni cu impresii dupa ce incerc si Sonax-ul, insa sa am timp de asta (si vreme frumoasa ).

Avatar utilizator
PaulT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 10:07 pm

Mesaj de PaulT » Sâm Apr 18, 2009 12:47 pm

Cele mai bune rezultate la curatat tapiteria le-am obtinut cu solutii clasice pentru curatat covoare:Biocarpet,Vanish.De fiecare data au curatat perfect.

Avatar utilizator
andrei.pex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 03, 2008 11:03 pm

Mesaj de andrei.pex » Dum Mai 17, 2009 3:45 am

Si eu am folosit Biocarpet pentru curatarea tapiteriei.
Rezultatul : impecabil

Avatar utilizator
Bucy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 19, 2008 8:16 pm

Mesaj de Bucy » Lun Mai 18, 2009 8:46 am

Incercati PuliMax (nu este o gluma) de la Ma-Fra, am folosit si eu chiar functioneaza.

Avatar utilizator
Axel_88_radeon
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Feb 07, 2011 12:25 am

Mesaj de Axel_88_radeon » Lun Feb 07, 2011 8:14 pm

Eu scot tot interiorul la masina in fiecare vara il spal cu vanish si totul e oke ! Iti recomand vei gasi multe lucruri interesante daca nu ai facut asta niciodata !

Avatar utilizator
apetreicatalin67
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Sep 27, 2009 7:15 pm

Mesaj de apetreicatalin67 » Vin Apr 22, 2011 2:00 pm

Total de acord cu domnul de mai sus....vds

Avatar utilizator
zanga_style
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Aug 05, 2010 12:23 am

Mesaj de zanga_style » Mie Mai 16, 2012 8:28 pm

Eu sunt de parere ca pt curatarea tapiteriei sa se foloseasca produse dedicate avand alte compozitii si reactii fata de cele pt covoare sau haine. La prima vedere sunt materiale asemanatoare, dar textura este alta. Fara ironie transmit user-ului care curata cu Vanish sau Biokarpet, de ce nu spalam masina cu sampon pt par? ca tot sampon se numeste. Aveti mai multa grija de materialele din habitaclul autoturismului pt a rezista in timp.

Avatar utilizator
Viper87
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Aug 28, 2015 1:43 am

Mesaj de Viper87 » Vin Aug 28, 2015 1:58 am

Ma ajuta si pe mine cineva caut solutii allegrini in special 1800 si cea verde pentru tapiterie

Ma ajuta si pe mine cineva caut solutii allegrini in special 1800 si cea verde pentru tapiterie de preferat un link sau un contact

Scrie răspuns

Înapoi la “Alte solutii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori