Revizii Lancer Di-d

Intrebari si pareri despre revizii.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Mar Aug 20, 2013 7:58 pm

Asa m-au brailit si pe mine dar nu le-a mers. Apoi au zis ca-mi scriu in carte ca am adus eu consumabilele dar nu au avut curaj sa o faca pana la urma...

Avatar utilizator
PaulAdrian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Sep 28, 2011 5:52 pm

Mesaj de PaulAdrian » Vin Aug 23, 2013 4:28 pm

Am propus sa iau eu filtrele de ulei/aer/polen si sa iau de la reprezentanta uleiul de motor. Inca nu am primit raspuns.
Aceste 3 filtre sunt la ei cu 424RON si eu le iau pe cele MANN de pe autokarma (thanks Flipper) cu 173RON.
Totodata le-am cerut si o lista cu producatorii agreati de ei...astept raspunsul.
In cazul in care nu sunt de acord cred ca voi apela la fostul meu mecanic la care am fost cu golful 6 ani si-mi bag picioarele in cele 6 luni de garantie ramase.

Avatar utilizator
PaulAdrian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Sep 28, 2011 5:52 pm

Mesaj de PaulAdrian » Lun Sep 02, 2013 10:27 am

Nu am mai primit nici un raspuns de la reprezentanta Mitsubishi Cluj, lipsa totala de interes si flexibilitate.
Am apelat la fostul meu mecanic (Ymy - Floresti, cei din zona Cluj sigur il stiu)
Consumabile:
- ulei Castrol Edge 5w-30 - 6 litri (5,3l intra in motor)
- filtru aer Nipparts
- filtru ulei Mahle
- filtru polen Mahle
- filtrul de motorina s-a schimbat la revizia anterioara.
Total = 585 RON
Asa zisele filtre originale de pe masina erau MANN.

Avatar utilizator
ciprian_dobretrifan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 20, 2009 5:35 pm

Mesaj de ciprian_dobretrifan » Mar Sep 17, 2013 7:39 am

QUOTE (santto @ May 4 2013, 01:58 PM) am schimbat si distributie pt ca a facut 5 ani ...distributie contitech+pompa apa hepu +antigel hepu = 1190 ron inclus tva si manopera.

Salutare,

Caut si eu sa fac revizia de 120k. Am auzit de la MCAR de curand ca ar fi de schimbat si fulie alternator + curea alternator pe langa distributie si pompa apa la kilometrii astia. Voi ati avut ceva probleme la alternator ? Ati mai auzit sa faca cineva schimabrea asta ? Ei pretind ca de la km astia se poate bloca alternatorul. Mie mi se pare un pic greu de inghitit galusca asta, dar nici nu sunt de specialitate.

Mersi!

Scrie răspuns

Înapoi la “Revizii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori