Revizie 60.000 , Colt 1.3 2007

Intrebari si pareri despre revizii.
Avatar utilizator
Andrei_Iasi
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Vin Noi 23, 2007 12:16 pm

Mesaj de Andrei_Iasi » Joi Noi 19, 2009 10:11 pm

salut,
sambata trecuta am facut revizia de 60.000 la colt-ul meu.
rezumat :
preturi obtinute telefonic de la dealeri :
mcar : 1000 lei .
tiriac auto 880 lei
mit 860 - aici am sunat ca sa ma aflu in treaba mai mult pentru ca oricum nu ma mai duc acolo nici daca ma platesc.
la acestea teoretic se aplica o reducere de 15% pentru piese si manopera aferenta instalarii pieselor cumparate de la ei

am fost cu uleiul , antigel + apa distilata.
in seara de dinainte de revizie ma suna sa imi spuna ca nu le-au fost livrate filtrele de aer si cabina si cum asta se intampla vinerea , sambata nu face nimeni livrari. am intrebat daca pot sa vin eu cu ele si nu a fost nici o problema.
am cautat seara la norauto si nu am gasit pe stoc asa ca am dat comanda doar de filtru de aer , in ideea de a mi-l schimba singur. cel de cabina nu l-am mai schimbat pentru ca oricum iarna nu e diferenta mare si mai fac o revizie la primavara cand voi pune unul nou.

cand ajung la service, ma preia un domn foarte de treaba - emil , spre deosebire de cei "acri" pe care ii cunoastem cu totii, si imi explica ca la 2 ani se schimba lichidul de frana nu antigelul (acesta la 3 ani). asa scrie in carte. nefiind diferenta mare de bani l-am schimbat si pe acesta , mai ales pentru faptul ca vroiam o aerisire la frane dupa ce acum 7000 de km am schimbat prima data placutele pe fata.
timpul petrecut 2 ore.

preturi:
ulei mobil super 3000 5w40 - 137 lei 4 L - auchan
antigel+apa distilata 40 lei- norauto
revizie (schimbat ulei + filtru ulei , schimbat lichid frana , schimbat antigel ) 450 lei
filtru aer - 57 lei

total : 684 lei


toate bune

PS. tiriac auto este service autorizat mitsubishi si la bucuresti nu numai centrele din tara.

Scrie răspuns

Înapoi la “Revizii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori