Cum Se Demonteaza Manivela De La Macaraua Geamurilor Spate

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
emyz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 20, 2014 8:06 pm

Mesaj de emyz » Dum Iun 15, 2014 11:36 am

Salutare!
Asa cum zice si topicul as dori sa stiu si eu cum se poate da jos manivela aceea de plastic de pe usile din spate cu ajutorul carora cobori sau urca geamurile(vezi poza)? Pentru o scurta perioada am de plimbat niste copii mai nabadaiosi si se joaca la ele si cam stau cu morcovul in mers pentru ca il coboara destul de des. Si as dori sa le dau jos in perioada asta sa-mi iau de-o grija. E complicat, sunt prinse prin infiletare/piulite,surub, impinse pur si simplu, lipite etc?
Multumesc anticipat colegilor saritori!
Fişiere ataşate
4.jpg
4.jpg (71.2 KiB) Vizualizat de 4986 ori

Avatar utilizator
i2c
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 10, 2008 9:16 pm

Mesaj de i2c » Lun Iun 16, 2014 11:08 pm

Salve ! La coltul 2004 + , manivela este fixata cu o siguranta/clema metalica pe care o poti scoate cu ajutorul unei carpe bagata intre fata de usa si manivela (bagi carpa si rotesti pana agata clema, apoi tensionezi carpa si apesi pe clema). Asa tin minte ca scria in manualul de service. Sper sa-ti ajute informatia. Parerea mea este ca pe bancheta spate, impreuna cu juniorii, ar fi mai bine sa stea un adult care sa-i linisteasca... dar daca nu e disponibil atunci succes cu carpa.

Avatar utilizator
emyz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 20, 2014 8:06 pm

Mesaj de emyz » Mar Iun 17, 2014 2:41 pm

QUOTE (i2c @ Jun 16 2014, 10:08 PM) Salve ! La coltul 2004 + , manivela este fixata cu o siguranta/clema metalica pe care o poti scoate cu ajutorul unei carpe bagata intre fata de usa si manivela (bagi carpa si rotesti pana agata clema, apoi tensionezi carpa si apesi pe clema). Asa tin minte ca scria in manualul de service. Sper sa-ti ajute informatia. Parerea mea este ca pe bancheta spate, impreuna cu juniorii, ar fi mai bine sa stea un adult care sa-i linisteasca... dar daca nu e disponibil atunci succes cu carpa.
A mers cu brio. Merci frumos de informatie si sper sa fie utila si altora!
Multumesc inca odata!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori