Capace Spate Faruri - Apatoare Noroi

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
stefanpomarac
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 02, 2014 12:38 am

Mesaj de stefanpomarac » Vin Ian 02, 2015 1:34 pm

Ziua buna,


Proaspat posesor al unui colt 1.3 din 2008, am inceput sa descopar micile probleme.
Am observat ca lipsesc capacele pe unde se acceseaza becurile din far, cele care vin montate in aparatoarea de noroi. Din acest motiv compartimentul motor in zona farurilor este destul de murdar.
Unde as putea gasi asa ceva?


Multumesc anticipat.

Avatar utilizator
Vic*
EVO II
Mesaje: 72
Membru din: Lun Iun 18, 2012 12:30 pm
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesaj de Vic* » Sâm Ian 03, 2015 9:55 am

La orice magazin de piese auto. Iti aduc pe original si o sa te coste in jur de 50 lei bucata

Avatar utilizator
stefanpomarac
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 02, 2014 12:38 am

Mesaj de stefanpomarac » Sâm Ian 03, 2015 3:08 pm

multam.

Avatar utilizator
medevac106
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 9:28 pm

Mesaj de medevac106 » Dum Ian 04, 2015 12:41 pm

mai exact fix 46 lei... și durează o săptăm?nă! ...și să nu mă ?ntrebi de unde stiu...

Avatar utilizator
stefanpomarac
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 02, 2014 12:38 am

Mesaj de stefanpomarac » Mie Ian 14, 2015 1:50 pm

Se pare ca nu sunt chiar usor de gasit aceste capace la orice magazin de piese. Poate imi recomandati un magazin bucurestean (preferabil nu reprezentanta) - cei ce ati mai patimit cu capacele astea.
Nici la dezmembrari nu prea se gasesc

Avatar utilizator
Samyaza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 04, 2009 2:22 pm

Mesaj de Samyaza » Joi Ian 15, 2015 8:54 am

Fix ce mi-am pierdut si eu unul zilele astea..mi-a sarit material dela anti derapant de dau astia pe drum peste tot in interior.
Vrei sa-ti dau un sfat bun? Fa-ti un sablon si taie din ceva.... sti cate am schimbat? asta ar fi al 5 lea.. cad nu stau bine..
Eventual cumpara si pune-le o "negresa" finuta ceva.. sa nu-ti mai cada..
Eu unul nu mai dau un leu! Azi tre sa-mi faci si eu capacul..
Un plastic nenorocit e 50 RON.. faci burta mare statului.. la transportatori.. la furnizorti.etc..
Da..cand dau pe un termostat original 200 RON mi se pare corect, dar cand dau 50 RON pe un capac.. nu nu mi se mai pare corect. Si-ti mai spun ceva ca si eu am lucrat in joburi pe pozitii "tehnice".. la gunoaiele astea ai adaosurile cele mai mari!

Avatar utilizator
LaurB
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 14, 2008 10:44 am

Mesaj de LaurB » Mie Feb 04, 2015 9:16 pm

Eu am rupt o clema la un capac cand am vrut sa schimb un far.
Am refacut clema cu o bucata de tabla de la jucariile astea ce se fac din suruburi si profile argintii cu multe gauri si de atunci a tinut beton.
La fel am patit si cu nenorocirea de clema a protectiei care tine filtrul de clima.

Avatar utilizator
stefanpomarac
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 02, 2014 12:38 am

Mesaj de stefanpomarac » Vin Feb 13, 2015 2:50 pm

Intr-un final am reusit sa le iau direct la Tiriac din Berceni. 56 lei bucata. O sa incerc sa le prind cumva cu un holzsurub mic ...ca e pacat de bani pt 2 plastice.

Avatar utilizator
Vic*
EVO II
Mesaje: 72
Membru din: Lun Iun 18, 2012 12:30 pm
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesaj de Vic* » Vin Feb 13, 2015 7:00 pm

Nu stiu cum le pierdeti voi. Eu am talonul mai mic la cauciucuri ca voi si gropile se resimt mai tare, dar nu am pierdut pana acuma nici unul. Atentie cand le puneti! Sa le inpingeti bine in locas si dupaia la cat praf si noroi e pe drumurile patriei o sa se cimenteze ele acolo

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 25 vizitatori