Huse auto: unde, cit, cum?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
teo_paul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 29, 2008 2:09 pm

Mesaj de teo_paul » Lun Iun 30, 2008 10:22 am

Revin cu problema legata de huse la Lancer.
Dupa o privire fugara aruncata in masina vineri si plin de nervi ca fiecare deget mai "prafuit" se vede ca naiba pe tapiterie, ma opresc in targ sa imi iau niste huse.
Dupa ce caut degeaba niste huse care sa fie facute pentru scaune cu sustinere laterala, iau pana la urma unele clasice cu speranta ca se potrivesc.
Ajung acasa, stau o ora in parcare sa mesteresc la ele, ma umplu de nervi din nou...nu se potrivesc, neam!
Nu numai ca nu se potrivesc, dar stand si uitandu-ma la profilul scaunului si la plasticele de 2 lei care ii dau o forma ciudata la nivelul sezutului mi-am dat seama ca nu se va potrivi in veci vreo husa pentru ca nu are cum sa treaca peste acele plastice. Iar sezutul are o zona care se ridica la imbinarea cu spatarul, nu vad ce husa ar putea trece de partea aia.
De asemenea, chinuindu-ma totusi sa pun husa de spatar mi-am dat seama ca nu am cum sa o prind pe dedesubt din simplul motiv ca nu bagi mana printre spatar si sezut si ajungi sub scaun...ajungi "in scaun"...
Am incercat sa deschid fermoarele alea care sunt pe spatele scaunului, dar deja am dat de airbag-uri si alte chestii pe care nu am vrut sa le ating de vreun fel.
Concluzia...ferice de cei cu scaune de piele, cred ca nici pe comanda nu pot face niste huse perfecte pentru scaunele astea...

P.S. Oare designul imbecil la scaune face parte din politica "cutting costs"?

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Lun Iun 30, 2008 10:28 am

Si daca-ti dau adresa si nr. de telefon a unor baieti care-ti croiesc huse pe comanda, din materiale identice cu cele de fabrica, ce faci?

L.E.: Ia aici detaliile QUOTE Oras OTOPENI, str. Calea Bucurestilor nr12 (soseaua Buc-PL vis-a-vis de luckoil) tel: 236.05.32 , 0744.640.914 , firma se numeste AUTOTEX - persoana de contact - ADEL KURDI
website: www.autotex.ro

Avatar utilizator
teo_paul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 29, 2008 2:09 pm

Mesaj de teo_paul » Lun Iun 30, 2008 4:25 pm

QUOTE (Marty)Si daca-ti dau adresa si nr. de telefon a unor baieti care-ti croiesc huse pe comanda, din materiale identice cu cele de fabrica, ce faci?

L.E.: Ia aici detaliile QUOTE Oras OTOPENI, str. Calea Bucurestilor nr12 (soseaua Buc-PL vis-a-vis de luckoil) tel: 236.05.32 , 0744.640.914 , firma se numeste AUTOTEX - persoana de contact - ADEL KURDI
website: www.autotex.ro


Ii stiu pe baieti, din nefericire nu sunt inca hotarat sa dau 7-800 RON pe niste huse de masina la ei...
Mersi de informatie.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mar Iul 01, 2008 2:27 am

Preturile sunt fooooooooooaaaaaaaarte negociabile! Merg la pariu ca scazi 2 bulioane daca te duci si discuti la fata locului.

Avatar utilizator
teo_paul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 29, 2008 2:09 pm

Mesaj de teo_paul » Mar Iul 01, 2008 2:12 pm

QUOTE (Marty)Preturile sunt fooooooooooaaaaaaaarte negociabile! Merg la pariu ca scazi 2 bulioane daca te duci si discuti la fata locului.

Nu te contrazic total, dar colegul meu care a cumparat de la ei, a obtinut la negocierea de care spui scaderea pretului de la 8 la 7 bulioane, nu de la 7 in jos.

Avatar utilizator
romeo
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mar Iun 02, 2009 5:38 pm

Mesaj de romeo » Mar Iun 23, 2009 10:37 am

Am vorbit ieri cu baietii de la huse.ro, f amabili, insa din pacate nu facusera niciodata huse pt Lancer, deci nu aveau masurile... asa ca mi-au zis ca daca se intampla sa vina pe la ei cineva cu Lancer, sa faca un calapod, apoi ma suna si-mi fac si mie

btw, ei sunt din Arad... iar ca scor, mi-au estimat ceva pe la 200-250 RONi

asa ca daca cineva cu Lancer din zona e interesat de huse...

Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Mesaj de santto » Joi Iun 25, 2009 9:15 pm


Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Joi Iun 25, 2009 9:46 pm

pt aia care sunt prin Moldova e in Vaslui un tapiter auto destul de bun...am vazut un Vito facut de el care arata super..
maine sau sapt viitoare cel mai tarziu opresc si eu pe la el sa vad ce zice..Pt Vito a fost 100 ron scaunul...8+1 locuri= 900 ron

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Lun Iul 20, 2009 3:52 pm

Crezi tu ca pentru masinile noastre s-ar calcula la fel? adica 5 locuri => 500 ron husele? intreaba si de material ce foloseste si ce diferente apar pe la preturi

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Lun Iul 20, 2009 3:54 pm

nu stiu..am tot zis ca'l sun da' n-am mai apucat..iti dau nr daca vrei

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori