Colt 1.1 - Pedala De Accelerație Prea ”moale”

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
LauCalin
EVO I
Mesaje: 10
Membru din: Dum Sep 28, 2014 11:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesaj de LauCalin » Sâm Aug 19, 2017 10:32 pm

Salut!
Nu am sesizat o diferenta foarte mare fata de alte masini, poate la pedalele de frana si la ambreiaj. E vorba, defapt, de dozaj. Si am condus de la Opel Ascona, la BMW X5. Adica o diferenta se simte la fiecare in parte. Insa nu este una asa mare. Tu cand spui ca ai pedala moale, o zici comparativ cu ce? E prima data cand aud de aceasta "problema" la Colt.

Sub pedala este un sistem, care are un arc. Ala e posibil sa fie slabit sau acel sistem sa nu nu "lucreze" chiar ok. Mergi totusi la un mecanic ok, nu la un sercive de cartier. Pentru ca nu ar fi exclus sa te refuze, pe motiv ca ei nu se baga la "neeuropene".

Cauta si pe alte forumuri. Coltul (dar si masinile japoneze in general) nu prea "stie" ce e aia problema serioasa" sau "lasat in drum". Deci eu cred ca, de fapt, ti se pare tie. Poate ai ocazia sa conduci sau macar sa verifici pe loc treaba asta la un alt Colt sau la un Smart ForFour.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori