Presiune Turbo Colt Czt

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
yuli EBX
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 27, 2009 12:36 am

Mesaj de yuli EBX » Vin Ian 19, 2018 1:01 pm

Buna ziua. Imi poate spune cineva care detine sau a detinut un mitsubishi colt czt, pana la ce presiune te poti juca cu turbina originala fara modificari din soft? A doua intrebare, ce BOV ati folosit, sunt compatibile toate sau e vreun model dedicat?

Avatar utilizator
yuli EBX
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 27, 2009 12:36 am

Mesaj de yuli EBX » Lun Ian 22, 2018 5:09 pm

Wow, dar ce se intampla? Nu mai citeste nimeni post.urile de pe forumul asta? Sau nu avem posesori de czt care s.au jucat si cu altceva in materie de tuning decat cu abtibilduri, aripioare de rechin, tobe sport din vitan si arcuri sport decupate nu taiate?!?!

Avatar utilizator
Vic*
EVO II
Mesaje: 72
Membru din: Lun Iun 18, 2012 12:30 pm
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesaj de Vic* » Vin Ian 26, 2018 11:30 am

Gasesti pe ebay destule valve pentru CZT. Eu sincer nu am modificat nimic la a mea in legatura cu motorul pe principul ca nu vreau sa stric ceva ca sa bag mai multi bani in ea sa o repar dupaia. Daca vrei iti fac legatura cu cineva din Deva care se ocupa cu resoftari si are CZT modificat.

Avatar utilizator
yuli EBX
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 27, 2009 12:36 am

Mesaj de yuli EBX » Dum Feb 04, 2018 7:14 pm

Multumesc de pontul cu eBay, o sa caut imediat. Am vorbit deja cu cineva din buzau si mi.a dat cateva sfaturi. Mai am cateva piese de cumparat si sper ca pana in vara sa ajung undeva la 200 cp.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori