Mitsubishi Colt 1.3 95 Hp 2007...nebuloasa

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
TuLLy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 06, 2017 10:59 am

Mesaj de TuLLy » Sâm Iun 09, 2018 8:53 pm

Salutare, imi cer scuze daca nu postez unde trebuie... Insa sunt disperat cu o problema aparuta la un mitsu colt 1.3 95hp din 2007...In timpul mersului se aprinde check engine si martotul de temperatura ridicata , nu mai am acceleratie 1,2 secunde dupa care isi revine...face cand vrea / unde vrea.....mentionez faptul ca problema aparea cand era foarte cald afara...insa acum face si la frig si la cald..am foat peste tot nu au gasit problema..si la mitsu Metalurgiei si in Agronomie ...nimic...pe tester nu apare nimic....un sfat , o parere...
Multumesc !

Avatar utilizator
Vic*
EVO II
Mesaje: 72
Membru din: Lun Iun 18, 2012 12:30 pm
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesaj de Vic* » Lun Iun 11, 2018 6:34 pm

Ai putea sa faci un test in mers. Vezi cum sta cu lichidul de racire. S-ar putea sa fie termostatul.

Avatar utilizator
yuli EBX
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 27, 2009 12:36 am

Mesaj de yuli EBX » Mar Iul 10, 2018 6:35 pm

Am avut ceva asemănător. Încearcă sa decuplezi afișajul central, cel ce afișează temp exterioara și consumul. Fa un test de drum și vezi dacă se mai manifesta. Dacă da...nush ce ar putea fi. Eu am identificat acest defect când de nervi am dat cu pumnul în consola și și.a revenit miraculos. Dacă într-adevăr se rezolva prin deconectarea acelui display, e din cauza faimosului circuit integrat de pe placa, care în timp i se dezlipesc foarte puțin pinii și reacționează la schimbările de temperatura. Spor la treaba și aștept un reply sa.mi spui dacă a functionat

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 29 vizitatori