Ce parere aveti despre service-ul de la M Car

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
emanueli
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 22, 2009 12:24 pm

Mesaj de emanueli » Joi Dec 09, 2010 9:25 am

Am avut o dauna pe casco si am facut-o la m-car expozitiei, au lucrat bine la tinichigerie si vopsitorie, dar am gasit zgarieturi in alte parti, nu se mai deschideau geamurile de pe fata ca au uitat sa puna din sigurante, lipsa anumite componente de pe masina (parti din plastic, ce am putut si eu sa obsev), de altele nu stiu, ce sa zic pt ca nu am stat sa ma uit pe dedesupt, te astepti sa fie corecti.
Pana una alta am zis ca daca paguba este acoperita de casco te astepti sa fie acoperit tot, numai ca de multe ori service-ul este dinainte inteles cu cei de la asigurarea casco sa jumuleasca cat mai mult. Au pus preturile cat casa si in plus cei de la service au mai bagat inca ceva peste sa le mai iasa si lor de o bere (vreo 400 ron) ca cica cei de la asigurare nu au acceptat plata. Cand i-am sunat pe cei de la asigurari , mi-au spus ca ei au platit ce era legat de ei numai ca service-ul a bagat la plata acelasi lucru de 2x.
Asa se fac bani azi in Romania, maine poate va fi mai rau.

Va doresc un an nou ferit de evenimente neplacute si de M-Car Expozitiei!

Avatar utilizator
mistyque
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 23, 2008 9:29 pm

Mesaj de mistyque » Vin Dec 10, 2010 7:40 am

revin cu noi info in privinta calitatii lucrarii de la mcar metalurgiei: aveam un usor zdranganit pe spate, a carui sursa imi era greu sa o identfic, pt ca am tot reglat si dereglat distantierele de la hayon si tot degeaba. Sursa: animalele nu mi-au prin plasticaraia din portbagaj la loc cum trebuie, in senseul ca nu mi-au pus toti "bradutii" la loc sau cum se numesc elementele de fixare si plasticele au joc.. .ma poate ajuta cineva cu info de unde pot cumpara nebuniile si la ce pret? coobra poate?

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Vin Dec 10, 2010 8:04 am

si eu am nevoie de doi braduti; de la ultima vizita pe expozitiei.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Dec 10, 2010 10:59 pm

tre sa vaz de care. de vreo doi facem rost.

Avatar utilizator
mistyque
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 23, 2008 9:29 pm

Mesaj de mistyque » Sâm Dec 11, 2010 8:17 am

multam anticipat coobra! la mine e vorba de cei care prind partea de plastic din zona "balamalei/clantaului central" de pe marginea portbagajului si partea dreapta a plasticarelii pt ca desteptii au scocs plasticele cand au schimbat podeaua si la loc au mai pus doar ce nu s-a rupt. . ca de mai stateau sa comande altele. . cand poti spune-mi ca si data trecuta, cat costa si in cat timp si ma prezint. . . offf daca ajungi direcorul/presedintele mcar poate le impui si lor amabilitatea ta si atunci am fi cu totii mult mai multumiti. . .

Avatar utilizator
marinnelu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 18, 2010 10:03 pm
Contact:

Mesaj de marinnelu » Vin Feb 04, 2011 9:32 pm

Buna ziua
Doresc sa intervin si eu cu pareri despre M-car service.
Am fost la ei pentru doua revizii anuale,fortat de garantie,deci nu de placere.Odata iesit din garantie nici nu vreau sa mai aud de ei.Nu am avut probleme cu masina deci nici cu ei nu ar fi trebuit sa am.Mi-au lasat de fiecare data impresia ca vor sa inlocuiasca ceva de pe masina.Daca la inceput masina era la vedere,deodata a disparut.Ies afara ,ma uit peste tot,masina nu si pace.Alerg la receptie,le cer sa vad masina,dau din colt in colt,si in final o aduc de pe undeva din spate unde nu avea ce cauta.Ma uit in portbagaj,nu vad consumabilele schimbate si nici restul de ulei ramas si platit de mine.Traim in Romania,dar ne ocupa chiar tot timpul.Parerea mea este ca toate reprezentantele se comporta la fel,nu stiu cum sa te insele sa te pacaleasca si sa te incarce la factura.Am o varsta(57 ani),am avut 27 de masini si stiu foarte bine ce spun.Norocul lor si al nostru este ca ,chiar daca nu pare ,COLTUL si in general Mitsubishi ,sant masini bune si fiabile.Nu va recomand sa parasiti masina in nici un sevice,cu atat mai mult la reprezentante.Numai ideea ca au schimbat o piesa ,ca au pus un ulei inferior calitativ sau cine stie ce altceva au mai facut,o sa fie indeajuns si nu o sa mai aveti liniste.Sant foarte multe alte Service-uri cu oameni priceputi si dornici sa va ajute de multe ori cu preturi decente.Cel mai important lucru este sa simti ca ai incredere in ceea ce au facut IN OCHII VOSTRII, nu dupa colt sau afara dupa tomberoanele de gunoi.In definitiv masina inseamna viata Dvs.si a familiaei Dvs.si asta nu are pret.
Va multumesc pentru timpul acordat

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Sâm Feb 05, 2011 12:07 pm

Un pic off-topic: uite, cand merg cu Focus-ul la Colina pentru revizie, se asteapta intr-o camaruta la etaj, cu 2 canapele si geamuri care dau spre service. Pot urmari exact ce se intampla cu masina tot timpul. Asa mi se pare cel mai corect.

Revenind la MCar, o singura data am trecut pe la ei pentru o verificare sumara imediat dupa ce am cumparat masinuta. E adevarat ca a durat putin si nu au schimbat nimic propriu-zis, dar nu mi-au lasat vreun gust amar...

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Lun Feb 07, 2011 8:14 am

QUOTE se asteapta intr-o camaruta la etaj, cu 2 canapele si geamuri care dau spre service. Pot urmari exact ce se intampla cu masina tot timpul
ciudat....si la noi e la fel. doar ca avem 3 canapele.
QUOTE offf daca ajungi direcorul/presedintele mcar
nu cred ca se poate

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Lun Feb 07, 2011 10:17 pm

Toate reviziile de pana acum ( la 70k ) le-am facut la MCar Berceni. N-am stat niciodata langa masina iar ceea ce s-a schimbat si restul de ulei a fost intotdeauna de gasit in portbagaj. In afara de facturile cam "sarate" ... nimic de reprosat.
In legatura cu piesele de prindere ( bradutii) incercati la Norauto. Au mai multe tipuri , pe diametre diferite ale gaurilor si nici nu sunt foarte scumpe.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori