NOUL COLT, un facelift sau ceva mai mult ?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Mie Mar 25, 2009 2:38 pm

tot sceptici si dupa ce a aparut facelift-ul? Modelul intradevar nu este nou, dar in raport de 60% e nou, ce conteaza este ca a tinut plusurile de la modelul anterior si a adus si altele pe langa asta. Saptamana trecuta am condus fericit un Ralliart in 5 usi si sincer, imi doresc un astfel de model, poate cu putin noroc o sa-l si cumpar, dar in varianta cu 3 usi. Am avut ocazia sa privesc interviuri cu diferiti clienti, potentiali clienti de Colt si n-a fost unul care sa spuna ca e urat(interviuri realizate in Olanda). Acum asteptam cu drag varianta ClearTec, care, pe cele 2 motorizari 1.1 si 1.3 au cele mai reduse emisii de CO2, 115, respectiv 119gr, cautati clipuri sa vedeti cat de interesant este sistemul. Pana una alta, ne bucuram de un model de masina care este cel mai mare din segmentul lui si cel mai important ar fi ca este cel mai sigur si cel mai fiabil, rezultat al testelor ADAC din Germania.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mie Mar 25, 2009 3:36 pm

Un Ralliart in 3 usi vreau sa testez si eu.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Mie Mar 25, 2009 8:46 pm

QUOTE am condus fericit un Ralliart in 5 usi
care erai mah acolo?.....la ce masa ai stat?

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Joi Mar 26, 2009 9:53 am

LOL! dar tu? Dupa ce conduci, mi se pare ca tu ai plecat de-acolo cu Ralliartu`... Stefan?

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Joi Mar 26, 2009 10:24 am

QUOTE (COObra @ Mar 25 2009, 08:46 PM) care erai mah acolo?.....la ce masa ai stat?

La masa pasionatilor de Colt, banuiesc ca a stat Danyutz.

QUOTE (Danyutz @ Mar 26 2009, 09:53 AM) LOL! dar tu? Dupa ce conduci, mi se pare ca tu ai plecat de-acolo cu Ralliartu`... Stefan?

Stefan a plecat cu Ralliartu' !
Unde e Ralliartu' ?
Vrem sa stim unde e Ralliartu'!

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Joi Mar 26, 2009 10:28 am

De cand a scazut pretul la Renault Clio F1 Team, nu mai exista Colt Ralliart, la 16000 DDP NU EXISTA ALTA MASINA MAI TARE SI MAI SMECHERA DECAT CLIO.

De fapt cine e Colt Ralliart? Eu nu am auzit de o asemenea masina, nici de Fiesta ST, nici de Corsa OPC, nu exista nici una din aceste masini, e doar o inchipuire. Exista doar Clio F1 Team.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Mar 26, 2009 10:39 am

da nenea eu am venit si am plecat cu ralliartu.
eu am stat la masa cu Gabi Pacea.....da Stefan
2tor ...l-ai luat pe Clio?

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Joi Mar 26, 2009 10:41 am

Daca nu as avea Lancer-ul, sincer maine mi-as lua Clio F1 Team. E cea mai buna oferta de pe piata la momentul acesta ca masina sport, CU ADEVARAT SPORT.

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Joi Mar 26, 2009 10:44 am

QUOTE (COObra @ Mar 26 2009, 10:39 AM) da nenea eu am venit si am plecat cu ralliartu.
eu am stat la masa cu Gabi Pacea.....da Stefan
2tor ...l-ai luat pe Clio?

Ba sa-mi trimiti pozele alea cu Colturile si Sportback`u .. ca tu aveai aparat smecher ce nu-l recunostea calculatoru` lu` Vlad.
btw, eu conduceam Coltul rosu la sedinta foto

COObra, sari pe 2tor, pierzi clientu` de Ralliart

@2tor, tot Colt mi-as lua, japoneza-i japoneza, nu scartz de francezi .. ei sa faca parfumuri

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Joi Mar 26, 2009 10:49 am

Mda, e bine ca te incurajezi singur, eu nu am probleme de genul acesta mai ales dupa ce citesti forumul si vezi cum te trateaza service-urile si importatorul Mitsubishi. Vrei masina sport, iti iei masina care e cea mai tare si care are pretul cel mai bun. Acum Clio F1 Team le are pe amandoua. Sincer nu mi-as lua nici o masina frantuzeasca cu exceptia Clio RS/ F1 Team sau Megane RS/F1 Team. Fiecare din ele e cea mai performanta la clasa ei deci pentru mine e suficient. Da daca as vrea ceva diesel sau cu motor 1.6 as evita clar Renault ca nu imi plac.

Intr-o zi am vazut o Hayabusa pe la Unirea, e urata cu spume, sunt multe motociclete de la alte marci care arata sublim, dar acum depinde ce vrei, ceva tare cu adevarat din punct de vedere al performantelor, sau ceva sa arate bine.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori