Upgrade difuzoare Colt si sistem audio

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
Samyaza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 04, 2009 2:22 pm

Mesaj de Samyaza » Dum Feb 08, 2009 6:43 pm

Salutare,

Cine poate sa-mi spuna dimensiunea difuzoarelor de la Colt? Diametru/Profunzime?
A montat cineva altceva?
Ce marca sunt cele originale?

Inca o problema, am vazut ca butonul care schimba functiile computerului de bord este inclus in cd-player-ul masinii. Se poate schimba?
Banuiesc ca are o comanda pe doua fire in mufa ISO si pot cupla un buton separat.
Vreau sa renunt la sistemul asta audio de doua parale.
A mai facut cineva asa ceva?

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Feb 09, 2009 1:55 am

Pentru fata 6.5", spate 5 1/4".

Aparent, comutand modul de resetare al CB de pe AUTO pe MANUAL vei avea acces la functiile CB si fara acel buton de pe player.

Era cam ambigua informatia (pe forumul pe care am gasit-o) si nici nu prea am stat sa ma joc cu modul MANUAL pe gandacul meu. Dar o sa ma uit ulterior si daca se intampla sa gasesc ceva te anunt. Si eu sunt tentat sa fac un mic upgrade sistemului audio, dar as tine playerul original pt acest buton si pt comenzile de pe volan. Stiu ca are o amplificare slaba, dar se poate pune un al doilea player.. cu ocazia asta il rog pe Robby sa ne dea mai multe detalii..

Avatar utilizator
Samyaza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 04, 2009 2:22 pm

Mesaj de Samyaza » Lun Feb 09, 2009 6:36 am

Deci 17 cu 13 cm? Ciudat, daca te uiti la grile si pe fata si pe spate au aceeleasi dimensiuni!
M-am jucat eu cu modul manual insa, acel mod manual ajuta la resetarea CB cand vrei tu si nu de fiecare data cand pui contactul.
Butonul de pe player te ajuta in continuare in navigarea prin functiile lui. In manualul masinii spune ca daca renunti la sistemul audio original iti va arata doar autonomia masinii si atat.
Mi se pare jenant!
Tine-ma la curent daca descoperi ceva.
Eu vreau sa-l dau afara putin sa vad ce fire sunt in plus in mufa iso si sa vad ce fac.
Daca gasesc fire separate pentru butonul computerului de bord, deja e ca si rezolvata problema.
Imi pun un buton click elegant undeva pe langa maneta de la stergatoarele de parbriz si Voila!

Avatar utilizator
ppk
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 23, 2010 11:56 am

Mesaj de ppk » Dum Mai 23, 2010 12:34 pm

ce dimensiuni au boxele de la colt glx din `95

Avatar utilizator
Samyaza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 04, 2009 2:22 pm

Mesaj de Samyaza » Joi Mai 27, 2010 7:58 am

Andrei alea-s dimensiunile pt Coltul tau, eu am Colt in 5 usi, model 2006 si imi par a fi de 13 cm toate, poate sa-mi confirme cineva?
Totodata m-ar interesa si adancimea de montare. Eu nu am reusit sa dau nici unul jos inca pt ca grilele alea, le pot scoate din toate partile, mai putin dintr-un loc unde se tine piciorusul ala de plastic atat de bine, incat va trebui probabil sa-l rup.
Nu stiu cum o sa ma combin si cu astea.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Mai 27, 2010 8:10 am

nu trage de el ca e topit pe partea cealalta.
fetele alea de la difuzoare nu-s facute sa le scoti.
dai afara fata de usa cu totul.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori