Scirtie Scaunul

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
jules
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 09, 2008 11:34 am

Mesaj de jules » Lun Mar 23, 2009 7:32 am

Salut !
De citeva zile la colt scirtie scaunul dreapta fata ingrozitor. Enervant. Pai sa vii 500 de km cu scirtiala aia in cap te cam saturi. Acum astept sa inceapa si cel de la sofer.
Si culmea e ca scaunul dreapta fata e cel mai putin folosit. Ca eu stau in spate cind nu conduc. Si asta de ceva vreme.

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Lun Mar 23, 2009 7:44 am

Sa mergem sa iti ungem scaunul?

Unde scartaie? Ai incercat sa localizezi zgomotul? Sau ai de gand sa mergi in service pentru asta?

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Mar 23, 2009 10:44 am

La mine scartaie bancheta. Am fost in service si au gresat-o. A rezistat, 5 km.

Solutia probabil ar fi sa localizam singuri zgomotele si sa incercam sa le eliminam. Eu astept sa se mai incalzeasca...

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Lun Mar 23, 2009 10:46 am

Ca sa nu mai zic ca este posibil sa o fi gresat in alt loc. Da, si pentru simplul fapt ca au miscat bancheta cand au scos-o aici poate sa se ascunda raspunsul celor 5 km, nu in gresarea propriu zisa.

Avatar utilizator
jules
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 09, 2008 11:34 am

Mesaj de jules » Lun Mar 23, 2009 1:28 pm

Deja nu ma mai intereseaza unde scirtie. O sa merg la service pentru asa ceva. Probabil spatarul a luat-o razna.
Daca accept un vsc belit si schimbat, un scirtit de scaun nu il voi accepta niciodata. Nu suport zgomotul deloc, ceea ce face ca masina sa devina inutilizabila in anumite conditii. Nici la dacia de 5-6 ani nu am vazut asa ceva.
Insa intii voi merge sa vedem ce se poate face. Nu aruncam cu noroi ca nu e frumos. Doar ca ma dispera acel zgomot.

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Lun Mar 23, 2009 1:30 pm

Nu te inveti minte. Macar daca ai invata ceva din experienta altora. Andrei de exemplu care s-a obosit sa posteze pe topicul tau...Noah, fiecare cu ale lui...

Spor la pierdut vremea

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Mar 23, 2009 1:32 pm

Nu m-am obosit, am postat doar punctul meu de vedere.

Am revenit atunci in service iar raspunusl a fost: e in interior, n-avem ce sa-i facem.

Avatar utilizator
jules
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 09, 2008 11:34 am

Mesaj de jules » Lun Mar 23, 2009 1:38 pm

Problema e ca la mine nu v-a merge cu n-ai ce-i face. Si nu consider pierdere de vreme.Se rezolva.

Avatar utilizator
pascal_mihai_marian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 6:40 pm

Mesaj de pascal_mihai_marian » Lun Mar 23, 2009 11:09 pm

si eu am avut aceeasi problema dar dupa niste amenintari au reusit sa esfaca scaunul bucati si sa il repare cei de la casa auto brasov


acum imi zdrangane foarte tare torpedoul si imi tot spun ca nu poare fi reparat

Avatar utilizator
buttercup
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 23, 2009 1:53 pm

Mesaj de buttercup » Lun Noi 23, 2009 2:04 pm

mie mi l-au schimbat pe garantie... la inceput scartaie si ajunsese sa nu se mai inchida...

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 52 vizitatori