Frane Spate Colt

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
jules
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 09, 2008 11:34 am

Mesaj de jules » Sâm Feb 27, 2010 9:26 am

Mda. Asta e buba la tamburi. Trebuie reglati. Chiar daca se spune ca ar fi autoreglanti.

Avatar utilizator
Samyaza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 04, 2009 2:22 pm

Mesaj de Samyaza » Dum Feb 28, 2010 6:34 pm

LaurB, nu stiu cat de obiectiv ai fost in aprecierea grosimii ferodourilor, insa 3-4mm este limita inferioara!
Oricum.. sunt de parere ca mai merg pana in toamna daca franezi mai mult pe fata (nu ai sarcina pe spate).
E adevarat ca franele se regleaza singure (daca putem spune asa). Daca aveti diferente de uzuri nu este in regula. Pentru altii cu banuieli mergeti la un centru ITP si verificati-va franele, e gratuit!

Avatar utilizator
LaurB
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 14, 2008 10:44 am

Mesaj de LaurB » Dum Feb 28, 2010 8:00 pm

Salut,

Multumesc inca o data de sfaturi.
aprecierea de 3-4mm e facuta la ochi. Chiar imi pare rau ca nu am avut un subler la mine.
Am facut o paralela de cat de grosi sunt cei originali la dacie si cata grosime au cei de la mitsa mea (is cam la jumatate), de aceea cred ca vor tine pina la toamna. Tot la toamna vreau sa schimb siambele flanse de pe fata.
Oricum cam numai eu si nevastuica mea mergem cu masina (90% din timp), si e mai mult goala.
Inainte de pleca in concediu la vara (am de gand sa fac cateva mii de Km inspre vest), am sa ma duc in service sa o verific de la A-Z si atunci am sa decid daca ii schimb sau nu.

Laurentiu

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori