hotie cu pachetul de livrare

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
vyc_24
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Dec 06, 2007 1:51 pm

Mesaj de vyc_24 » Sâm Dec 29, 2007 9:59 pm

m-am uitat si eu zilele astea pe ce am dat 520 ron
stingator, livrare , trusa, triunghi si niste presuri de cauciuc
cel mai rau m-am enervat ca am au facturat bucatile alea de cauciuc, ca presuri nu le pot numi cu 110 lei
si nu sunt originale, ma gandesc ca cele originale ar fii trebuit sa aiba scris COLT pe el si sa aiba sistemul de prindere in pardoseala
si de potrivit nu se potrivesc,cele de la sofer si pasager mai ales,langa pedala de ambreiaj ramane pardoseala neacoperita
voi ati primit presuri tot din cauciuc si care sa nu se potriveasca? :?:

Avatar utilizator
ovidiugm
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 06, 2007 12:57 am

Mesaj de ovidiugm » Dum Dec 30, 2007 12:49 am

Covorasele originale mai lasa si ele un pic de loc, nu acopera tot. Dar sint decupate in asa fel incit sa se muleze perfect - cel de la sofer urca exact pe linga locul de sprijin pentru piciorul sting, si e decupat special sa se potriveasca pe linga suportul de pahar din fata schimbatorului.
Nu stiu daca pe toate trebuie sa scrie "Colt", dar decupajele trebuie sa fie ca in poza de mai jos, altfel nu sint originale.
(aceeasi forma o au si cele textile, si cele de CZT, dupa cum apar in catalog).

Dar pretul se pare ca e original . Cele din poza sint trecute cu 24.7 EUR in lista de accesorii pe care o am eu pe-aici.


------------ LE ------------
Nici eu nu am primit covorasele originale. Dar au fost moca, asa ca nu am avut ce comenta . Mai ales ca dealerul a fost baiat destept si nu a spus niciodata ca cele pe care o sa le primesc o sa fie originale.


------------ LLE ------------
Hm! Sa stii ca daca te referi la locul din stinga ambreiajului, unde iti odihnesti piciorul sting...ala intr-adevar nu e acoperit de covorasele originale. Deci se prea poate ca ale tale sa fie totusi originale. Am mai adaugat si o a doua poza, cu interiorul si pedalele, ca sa-ti dai mai bine seama .
Fişiere ataşate
Front_View.jpg
Front_View.jpg (76.43 KiB) Vizualizat de 4675 ori
Front_Mats_Rubber.jpg
Front_Mats_Rubber.jpg (40.01 KiB) Vizualizat de 4675 ori

Avatar utilizator
vyc_24
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Dec 06, 2007 1:51 pm

Mesaj de vyc_24 » Dum Ian 06, 2008 10:41 pm

nu seamana cu cele din pozele trimise de tine
cel de la sofer se mai adapteaza, cel de la pasager dreapta sta tare "cret"

Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Mar Ian 08, 2008 5:26 pm

Niciodata un dealer, indiferent de marca, nu va livra masina cu presuri originale...mai ales la nivelul asta de pret. Tocmai de aia sunt incluse pe lista de accesorii. De obicei se pun presuri normale care se gasesc peste tot, si costa maxim 20 RON. Insa sa mai ia si 110 RON pe ele, asta deja mi se pare super hotie.

In ceea ce priveste taxa aceea de livrare, o practica toti dealerii Mitsu din afara Bucurestiului. Sunt niste cheltuieli bagate aiurea, dar trebuie si ei sa isi recupereze banii cheltuiti pe transportul masinii, nu? Tocmai de asta eu am preferat sa cumpar masina direct de la M Car si nu de la dealerul din C-ta.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mar Ian 08, 2008 5:43 pm

Mie de exemplu nu mi-au dat nici un fel de presuri la achizitie...le-am cumparat ulterior pe cele din cauciuc pentru ca sunt mai putin permisive.
Nu e mare lucru...hotiile mari daca pot sa le spun asa, sunt altele, si tin de calitatea serviciilor post-vanzare.
Daca ar fi capabili sa remedieze eventualele probleme, mai mult sau mai putin normale la o masina din zilele noastre si de calibrul acestei marci...daca nu ar mai veni cu justificari idioate si ar fi corecti de la cap la coada...atunci, pe bune, as plati si o posibila taxa pe aerul consumat cat timp stai la dealer/service...am glumit, dar intelegeti voi...

Avatar utilizator
sondy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 25, 2008 11:03 pm

Mesaj de sondy » Mie Ian 30, 2008 12:58 am

Mda, nici eu nu am vazut nici un pres la livrare... o fi vreun "standard" mai nou...

Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Mie Ian 30, 2008 8:37 am

Mie mi-au promis presuri originale bonus la Noul Lancer, am primit presuri universale de toata jena (stateau crete si imi acopereau clapetele de deschis portbagajul si rezervorul) si dupa o mica reclamatie am primit presuri originale care vin foarte bine.

Avatar utilizator
knight rider
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Oct 08, 2007 9:55 pm

Mesaj de knight rider » Mie Ian 30, 2008 6:34 pm

QUOTE (legacyb4)In ceea ce priveste taxa aceea de livrare, o practica toti dealerii Mitsu din afara Bucurestiului. Sunt niste cheltuieli bagate aiurea, dar trebuie si ei sa isi recupereze banii cheltuiti pe transportul masinii, nu? Tocmai de asta eu am preferat sa cumpar masina direct de la M Car si nu de la dealerul din C-ta.

vreau si eu sa stiu daca celor care au luat masina din provincie le-a facturat cineva asa taxa?
pe ce baza, era trecuta in contract?

astept cu interes sa vad daca tre sa vin si eu in buc. sau nu!

multumesc!

Avatar utilizator
bebe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 11, 2008 6:49 pm

Mesaj de bebe » Joi Ian 31, 2008 5:35 pm

Mie mi-au spus ca nu platesc nimic la ridicarea masinii. Ramane de vazut.

Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Joi Ian 31, 2008 6:00 pm

QUOTE (bebe)Mie mi-au spus ca nu platesc nimic la ridicarea masinii. Ramane de vazut.

Platesti numerele rosii, daca nu e in leasing.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 76 vizitatori