Colt 1.1 SAM

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Scrie răspuns
Avatar utilizator
mariacchi234
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 07, 2008 2:54 pm
Contact:

Mesaj de mariacchi234 » Lun Ian 07, 2008 3:01 pm

Salutare la toata lumea! Sunt nou pe forum, desi va urmaresc de ceva vreme. Am comandat de curand (luna decembrie) un Colt 1.1 SAM, care va veni probabil (sper) saptamana viitoare. Singurul lucru pe care nu l-am facut insa, este drive-test-ul cu acest motor. Am mers cu 1.3 si mi-a placut, atat motorul cat si masina, dar, mi-am dorit cel mai mic motor, 80% din drumuri facandu-le in oras. Nu am avut cum sa fac drive-test, deoarece nu aveau aceasta motorizare. Ce spuneti, cei care aveti motorizare 1.1, voi fi profund dezamagit, sau placut surprins de micul 3 cilindri? Am citit cateva review-uri pe site-uri externe si parerile erau pozitive.

Avatar utilizator
damutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 06, 2007 4:22 pm

Mesaj de damutz » Lun Ian 07, 2008 3:38 pm

hai ca te lamuresc eu cum sta treaba.

+motor nervos,se infige placut
+nefiind izolata fonic masina,e posibil sa te deranjeze zgomotul,mie unul imi place
+taxe mai mici
-consum mare pentru bucuresti,mai ales daca pleci mai repede de la semafor
-cauciucurile standard pe timp de iarna dar asta e generala



exact aceleasi considerente le-am avut si eu cand am cumparat-o dar am ajuns la concluzia ca nu am facut bine.acum as prefera un 1.3 pentru oras.

Avatar utilizator
mariacchi234
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 07, 2008 2:54 pm
Contact:

Mesaj de mariacchi234 » Lun Ian 07, 2008 5:33 pm

Pai daca e motorul nervos, asta e bine. Nu ma deranjeaza ca e mai zgomotoasa, eu fac trecerea de la un Logan 1,4 si nici aia nu sta cine stie ce la antifonare. Iar in ce priveste consumul, daca e mai mic decat la Logan, eu sunt multumit (asta ia acum iarna, prin oras, in jur de 10l/100, poate un pic peste). Mentionez ca masina va fi condusa in Galati (de-acolo mi-s) . Ma interesa daca e sprintara si daca e fiabila.

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Lun Ian 07, 2008 7:44 pm

Fiabila e ca orice Mitsubishi. Chiar daca e facuta in europa.
Marea problema e consumul. Care nu e mic. Am o intrebare la toti cei din lista. Ati vazut Mitsubishi care sa consume putin? Si spun asta cu o oarecare dezamagire. Adica lancerul meu nu a consumat putin niciodata. Adica nu l-am vazut sub 10 in oras.
Personal nu cred ca va consuma sub 8 in oras. Chiar daca e 1.1

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Lun Ian 07, 2008 8:22 pm

mariacchi234 bine ai venit printre noi si felicitari pentru alegere. Fii convins ca masinuta nu te va dezamagi. Cei de la mitsu stiu sa faca masini asa ca nu e cazul sa-ti faci probleme in privinta fiabilitatii.

Avatar utilizator
mariacchi234
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 07, 2008 2:54 pm
Contact:

Mesaj de mariacchi234 » Lun Ian 07, 2008 9:57 pm

Multumesc Sfinxule, si eu sunt multumit ca ma aflu printre voi. Referitor la consum, daca e sa fie in jur de 8%, inseamna ca e bine, nici nu ma asteptam la mai mult. Producatorul da pe site-ul sau un consum de 7, pe care oricum il scoti foarte greu, in conditiile de trafic romanesc.Singura mea grija era la felul in care se misca masinuta, mai ales ca nu am facut drive test. Drive test-ul pe care l-am facut a fost cu cea de 1.3, cu cutie automata, si chiar mi-a placut, mai ales modul cum se aseaza pe sosea (am iesit din Galati pentru cativa kilometri).

Avatar utilizator
mariacchi234
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 07, 2008 2:54 pm
Contact:

Mesaj de mariacchi234 » Lun Ian 07, 2008 11:16 pm

Sfinxul, acum am vazut ca esti din Galati, ma bucur ca sunt si useri de la mine din oras. Cred ca stiu si masina, stai cumva in Tiglina I, pe langa LMK, parca am vazut masina pe acolo?

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Lun Ian 07, 2008 11:25 pm

QUOTE (mariacchi234)Sfinxul, acum am vazut ca esti din Galati, ma bucur ca sunt si useri de la mine din oras. Cred ca stiu si masina, stai cumva in Tiglina I, pe langa LMK, parca am vazut masina pe acolo?

Nu. Eu locuiesc in Siderurgistilor. Cu siguranta e altcineva. Lasa-i un bilet cu adresa forumului.

Avatar utilizator
mariacchi234
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 07, 2008 2:54 pm
Contact:

Mesaj de mariacchi234 » Mar Ian 08, 2008 9:17 am

Da, e o idee buna, sa fim cat mai multi. Poate chiar niste stickere cu adresa site-ului, n-ar strica.

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Mar Ian 08, 2008 9:33 am

QUOTE (mariacchi234) Da, e o idee buna, sa fim cat mai multi. Poate chiar niste stickere cu adresa site-ului, n-ar strica.

Vezi ca e topic dedicat pentru stickere. Inscriete si tu pe lista.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 30 vizitatori