Colt 1.1 SAM

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Scrie răspuns
Avatar utilizator
mariacchi234
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 07, 2008 2:54 pm
Contact:

Mesaj de mariacchi234 » Vin Ian 25, 2008 11:08 am

Sunt cateva chestii care apar in manual si pe coltul 2007 nu sunt. De exemplu, scrie ca geamul soferului este automat, dar la mine e automat doar la coborare, la ridicare trebuie sa tin destiu'. Am intrebat la dealer si mi-a zis ca asa vine varianta SAM, unul din baietii de acolo isi luase CZ3 SAM si la fel era si la el.

Avatar utilizator
vyc_24
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Dec 06, 2007 1:51 pm

Mesaj de vyc_24 » Vin Ian 25, 2008 2:28 pm

de rabatat la 1.1 SAM in 5 usi se rabateaza spatarele la ambele scaune (la pasager complet, la sofer nu e posibil complet din cauza volanului)
in schimb nu se pot extinde complet(daca vrei sa tragi un pui de somn, nu reusesti sa te intinzi la orizontala)

Avatar utilizator
knight rider
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Oct 08, 2007 9:55 pm

Mesaj de knight rider » Vin Ian 25, 2008 7:22 pm

la 1.1 sam cz3 vine acum cu eleron mare de czt?

Avatar utilizator
and3yu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 19, 2007 1:00 am

Mesaj de and3yu » Sâm Ian 26, 2008 9:32 am

Da.Este asemanator cu CZT,diferenta fiind la spoilerul fata si jante,iar in interior scaunele si instrumentele de bord care la czt sunt albe.

Avatar utilizator
knight rider
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Oct 08, 2007 9:55 pm

Mesaj de knight rider » Dum Ian 27, 2008 11:15 am

QUOTE (mariacchi234)... nu vad necesitatea folosirii aerului conditionat pe timpul iernii

e bine totusi ca pe timpul iernii sa mai dai drumul la ac cam 5-10 min pt ca sa se unga circuitul, pompa..., macar o data pe luna.

in alta ordine de idei sper ca sapt.vitoare sa comand si eu pt sotie o mitsu cz3 1.1 sam pe are deabia astept sa o turez un pic .

Avatar utilizator
mariacchi234
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 07, 2008 2:54 pm
Contact:

Mesaj de mariacchi234 » Dum Ian 27, 2008 1:21 pm

Stiu ca e bine sa lasi AC-ul sa mearga cateva minute, pentru o buna functionare, ceea ce am sa si fac. Eu ma refeream la mersul cu aerul conditionat pentru a se dezaburi geamurile.

Avatar utilizator
DO1.1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 13, 2008 10:05 am

Mesaj de DO1.1 » Mar Mai 13, 2008 10:14 am

Ieri am devenit, dupa aproximativ 7 zile, fericitul posesor unui Colt 1.1. Sunt foarte incantat de motor, de cat de agil si de cum se "infige", dar nu despre asta vroiam sa va spun ci despre experienta foarte placuta pe care o am la volan si despre faptul ca stand la semafor (ieri) am fost claxonat si salutat de un alt posesor de Colt. Am intrat intr-o mare familie ) asa m-am simtit. O alegere foarte buna si de recomandat tuturor celor care vor sa isi schimbe masina.

Avatar utilizator
cozmin_t
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Iul 19, 2008 5:23 pm

Mesaj de cozmin_t » Dum Iul 20, 2008 8:04 pm

Salut posesori de M. Colt.
Desi sunt posesor de olt 1.1 Sam din 2007 nu am avut acces la net pana acum.
Am cateva constatari de facut.
Coltica a venit in timpul promis de C.A. Brasov.
In perioada de rodaj am imbinat recomandarile Dacia Berlina 1,4 i cu cele din cartea originala.
Acum dupa 1 an si 3 luni am aniversat in cadru festiv 22.000 km. (indicatorul de consum mediu - automat - indica 5,9 %)
Avantaje in opinia mea:
- motorul 1.1 este reusit, are un consum in functie de piciorul omului,
- senzatia la volan inconfundabila,
- spatiul modular, perfect pentru o familie tanara, cu 1 copil,
- confortul si siguranta in limitele superioare ale pretului,
- drumurile lungi o binecuvantare
Dezavantaje:
- stalpul stanga fata de la volan,
- rotile cu care este echipata masina,

In alta ordine de idei am alimentat numai Mol 95 (f.f.f. rar EVO 5), nu sunt un fan al curselor, dar nici sa ma faca un logan 1.4.
Ce e deranjant cand unele persoane te intreaba costul masinii, replica fiind: "De banii astia puteai lua un A4 sau Passat", dar oameni buni eu sunt bugetar in Romania nu capsunar in Spania.

Una peste alta, acum sunt mult mai incantat de coltica decat atunci cand l-am achizitionat. Astept mereu sa-l conduc si invoc scuze: afara ploua merg cu masina, s-ar putea sa ploua merg cu masin, vin tarziu merg cu masina.

Avatar utilizator
bebe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 11, 2008 6:49 pm

Mesaj de bebe » Mar Iul 22, 2008 11:23 am

Ce au rotile? Nu iti plac 205/45/16? Eu sunt super multumit de stabilitate cu acele roti.

Avatar utilizator
cozmin_t
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Iul 19, 2008 5:23 pm

Mesaj de cozmin_t » Mar Iul 22, 2008 5:28 pm

Sunt stabile sezon cald.
In sezonul rece sunt pretentioase si daca cei cu deszapezirea nu fac treaba repede ai mici mari probleme. Iarna trecuta in brasov, pe strazi mai necirculate patinaj artistic: impresie artistica 9,5 merit tehnic 6,5 (ABS).
Stie cineva unde as putea gasi jante de 14? Asa as putea avea la preturile cauciucurilor de iarna pentru 205/45/16 roti complet echipate.
Am cautat si am vazut ca si jantele sunt un pic atipice.
In rest cum am mai spus daca ar fi sa iau inca o data masina, coltica este printre favorite. Ar mai fi Kia Ceed, dar oricum si imaginea conteaza. In niciun caz Renault, Fiat sau VW, Skoda sau orice altceva. Si oricum nu Made in Turkey.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori