Roata De Rezerva Mitsubishi Colt

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Lun Iul 04, 2011 8:48 pm

Nu cred ca se potrivesc la gaura centrala, mitsubishi are 67,1 iar matizul are 69. Deci nu se va centra. In plus, janta de 13 nu stiu daca nu va atinge discu/etrierul/tamburi ce ai tu pe spate. Iar mai apoi, mai e si vorba de dimensiunea cauciucului, daca e mult prea mic nu vei putea merge nici macar cu 50 fara sa ti se aprinda becul de ABS.

Eu zic sa vinzi janta pe care o ai si sa iti iei de banii aia + ceva diferenta kitul de roata de rezerva de la mitsu. S-a scumpit, e adevarat, de la 100E s-a facut vreo 6 milioane, dar in caz de nevoie, face toti banii. Sau inscrie-te intr-un club ce iti ofera tractare gratuita cand faci pana, sau vezi daca nu cumva ai vreo clauza in polita de asigurare RCA sau CASCO.

Mai poti incerca si sa vezi daca incape 155/70R14 care e doar cu 0.5% mai mica decat dimensiunea standard pe 15(neglijabil deci) sau 155/65R14 care e si mai mica si mai ieftina, dar este cu 4.46% mai mica

Avatar utilizator
lvenoml
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 03, 2010 10:28 am

Mesaj de lvenoml » Lun Iul 04, 2011 9:33 pm

Tico are jante de 12", matizul de 13", si nu cred ca intra de etrieri oricum. (am avut tico acu 5 ani, ce distractiv era )

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori