Stergatoare Colt

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
Colty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 12, 2008 4:07 pm

Mesaj de Colty » Lun Oct 19, 2009 7:50 pm

Prieteni, nu e prima data cind ma derajeaza stergatorul de luneta. Are o cursa de plecare buna, dar intoarcerea e ingrozitoare: sacadata, impiedicata, zgomotoasa. Stiu ca nu e vorba doar de stergatorul meu, pentru ca am mai vazut si la altii, in trafic. Aveti vreo solutie pentru o cursa mai lina? Multumesc!

Avatar utilizator
Dennis_TL
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 15, 2008 5:02 pm
Contact:

Mesaj de Dennis_TL » Mar Oct 20, 2009 7:45 am

Salut. te sfatuiesc sa schimbi lamela stergatorului , cumpara una universala o tai cu un cutter pe dimensiune si o fixezi pe stergator. deasemeni poti folosi un ac pentru a orienta stropitoarea mai spre stanga pentru a acoperi o suprafata mai mare de geam.

Avatar utilizator
Colty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 12, 2008 4:07 pm

Mesaj de Colty » Mie Oct 21, 2009 2:06 pm

Denis, mulumesc pentru rspuns!

Avatar utilizator
bunyqu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 05, 2008 2:30 pm

Mesaj de bunyqu » Dum Oct 25, 2009 5:56 pm

mie mi-a facut praf luneta porcaria aia de stergator luneta..mi l-a zgariat rau.

Avatar utilizator
vscerb
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 06, 2009 11:12 pm

Mesaj de vscerb » Lun Oct 26, 2009 1:04 pm

dar pentru stergatoarele de parbriz ce ati facut ca nu se gasesc in piata dimensiunile pentru colt,numai la reprezentanta,si nu mai zic ca nu sunt aceste dimensiuni si pentru cele acoperite cu silicon !!!

Avatar utilizator
Cristian Stancu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 22, 2008 5:55 pm

Mesaj de Cristian Stancu » Joi Noi 12, 2009 11:31 pm

QUOTE (Colty @ Oct 19 2009, 06:50 PM) Prieteni, nu e prima data cind ma derajeaza stergatorul de luneta. Are o cursa de plecare buna, dar intoarcerea e ingrozitoare: sacadata, impiedicata, zgomotoasa. Stiu ca nu e vorba doar de stergatorul meu, pentru ca am mai vazut si la altii, in trafic. Aveti vreo solutie pentru o cursa mai lina? Multumesc!


Dupa parerea mea sunt 2 posibilitati..ori e uzat, ori folosesti ca lichid de parbriz ceva neadecvat.


@vscerb
dar pentru stergatoarele de parbriz ce ati facut ca nu se gasesc in piata dimensiunile pentru colt,numai la reprezentanta,si nu mai zic ca nu sunt aceste dimensiuni si pentru cele acoperite cu silicon !!!

Mergi la orice magazin auto si cere-le sunt disponibile pe Nipparts ( Made in Japan ), mai putin cele de pe spate si sunt la 1/2 de pret

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Noi 13, 2009 7:53 am

daca vrei sa gasesti stergatoare de colt, e posibil sa nu aduca chiar oricine, daca iti cumperi pe marime e posibil sa gasiti in orice supermarket mai rasarit.

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Vin Noi 13, 2009 10:25 am

eu mi am luat pentru spate de 44cm (e mai lung cu ~2cm decat cel care era) dar se potriveste la fix. acum nu stiu la voi ccat va trebuie ... e un stergator no name, iar pe spate avea cateva masini pe care merg puse, dar colt nu

Avatar utilizator
Colty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 12, 2008 4:07 pm

Mesaj de Colty » Vin Noi 13, 2009 5:51 pm

Cristi Stancu, multumesc pentru raspuns, dar stergatorul de luneta nu e uzat, iar despre lichidul de parbriz nu stiu ce sa spun... E de la Rompetrol, aproape 10 lei pe litru (mai scump nu am gasit...) si l-am pus nediluat. Ai vreo sugestie?

Avatar utilizator
Cristian Stancu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 22, 2008 5:55 pm

Mesaj de Cristian Stancu » Dum Noi 22, 2009 12:24 am

QUOTE (Colty @ Nov 13 2009, 05:51 PM) Cristi Stancu, multumesc pentru raspuns, dar stergatorul de luneta nu e uzat, iar despre lichidul de parbriz nu stiu ce sa spun... E de la Rompetrol, aproape 10 lei pe litru (mai scump nu am gasit...) si l-am pus nediluat. Ai vreo sugestie?

Nu e neaparat vorba de uzat, orice stergator imbatraneste chiar daca nu e folosit intr-un an....cat despre lichidul de parbriz nu stiu ce sa-ti spun sunt 1 mil de feluri, mai poti folosi ceara cand speli masina

Toate bune

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori