Stergatoare Colt

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
bunyqu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 05, 2008 2:30 pm

Mesaj de bunyqu » Dum Noi 22, 2009 1:30 pm

ce sa fac cu stergatoru spat k mi-a facut 4 dungi pe luneta....

Avatar utilizator
Dennis_TL
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 15, 2008 5:02 pm
Contact:

Mesaj de Dennis_TL » Lun Noi 23, 2009 7:25 am

luneta se poate polisa la o firma de detailing si iese ca noua. stergatorul e infect da . chiar daca stropesti cu furtunul si e stergatorul nou tot sare .

Avatar utilizator
DrMorsa
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 10, 2009 9:23 pm

Mesaj de DrMorsa » Lun Noi 23, 2009 2:43 pm

am si eu o problema cu stergatorul de luneta... mai exact intr-o zi mi-am gasit rupt bratul de la stergator. am sunat la reprezentanta si la ei costa in jur de 35 euro (cu reducere in luna asta). personal mi se pare cam mult pentru o bucata de plastic. am cautat si pe la diverse magazine de piese si accesorii auto si nimic, mi-au zis sa incerc la mitsubishi. stie cineva de unde as putea lua asa ceva? merci

Avatar utilizator
bunyqu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 05, 2008 2:30 pm

Mesaj de bunyqu » Lun Noi 23, 2009 3:17 pm

e chiar ok 35 eur......ei exceleaza prin altele la preturi.......gen 318eur o janta....

Avatar utilizator
DrMorsa
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 10, 2009 9:23 pm

Mesaj de DrMorsa » Lun Noi 23, 2009 3:24 pm

deci pomana mai mare nu gasesc nu? si montatul cat o mai costa? sau e chiar usor de pus, incat pot sa o fac si eu. vorbesc in necunostinta de cauza...

Avatar utilizator
mistyque
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 23, 2008 9:29 pm

Mesaj de mistyque » Dum Mar 20, 2011 2:13 pm

aduc din nou in actualitate topicul (din pacate)! Azi dimineata am gasit si eu bratul stergatorului spate rupt...ma intreb oare de ce, pt ca am parcat in aceleasi locuri unde parchez masina de vreo 2 ani incoace periodic (fara a deranja pe cineva) ???tara de idioti... ma poate ajuta cineva cu un pret (daca se poate cat mai ieftin) la un brat stergator?

Avatar utilizator
lvenoml
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 03, 2010 10:28 am

Mesaj de lvenoml » Dum Mar 20, 2011 8:45 pm

QUOTE (vscerb @ Oct 26 2009, 01:04 PM) dar pentru stergatoarele de parbriz ce ati facut ca nu se gasesc in piata dimensiunile pentru colt,numai la reprezentanta,si nu mai zic ca nu sunt aceste dimensiuni si pentru cele acoperite cu silicon !!!

In cazul celui mic, am cumparat unul mai mare flatblade care e numai din cauciuc, i-am scos clemele, masurat si taiat din fiecare parte jumate din exces, lamelele de metal le-am indoit cu un patent pana s-au rupt de unde trebuia, apoi asamblat la loc. Mi-a luat 20 de minute sa il fac...
De 26" se gasesc, iar pt spate, cum s-a zis mai sus, cumparat lamela si inlocuit cea veche.

Avatar utilizator
mistyque
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 23, 2008 9:29 pm

Mesaj de mistyque » Lun Mar 21, 2011 5:39 am

Cred ca nu ai fost atent la ce am scris eu...repet: mi-au rupt si bratul nu doar lamela stergatorului spate...deci, are cineva idee cat costa?

Avatar utilizator
lvenoml
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 03, 2010 10:28 am

Mesaj de lvenoml » Lun Mar 21, 2011 8:29 am

Cel mai simplu suna la un magazin de piese auto si intreaba cat costa, nu am raspuns pentru ca nu stiu - eventual recomand.
Raspundeam la altceva, nu la ce ai intrebat tu, de aia am dat quote.

Avatar utilizator
mistyque
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 23, 2008 9:29 pm

Mesaj de mistyque » Lun Mar 21, 2011 3:25 pm

gata! problema s-a rezolvat! primesc in 4 zile brat stergator luneta "pe original" la 168 ron! sa vedem acum cat ma va tine ... sper sa nu fi facut vreun imbecil pasiune pentru brate partial rupte de mitsu colt...

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori