Neseriozitate de la firma Mitsubishi (Motors Baia-Mare)

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
ernest2004
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 29, 2008 10:11 pm

Mesaj de ernest2004 » Mie Ian 30, 2008 9:38 pm

QUOTE (goangaus)Ai cumparat de la MCar sau de la Mit Motors?
Pentru Mcar te pot ajuta sa faci reclamatie unde trebuie.

Mersi e luata de la "FORTUNA MOTORS" Baia Mare

Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Joi Ian 31, 2008 9:56 am

QUOTE (ernest2004)QUOTE (goangaus)Ai cumparat de la MCar sau de la Mit Motors?
Pentru Mcar te pot ajuta sa faci reclamatie unde trebuie.

Mersi e luata de la "FORTUNA MOTORS" Baia Mare

Ai mesaj pe privat.

Avatar utilizator
Marius
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 02, 2008 5:08 pm

Mesaj de Marius » Lun Feb 04, 2008 9:39 pm

mai e o doamna cu aceas problema...si a scris si in ziar despre ea in graiul sau glasul parca ( ziar local bm ) sau oare e sotia ta ?oricum de vina sunt cei de la service de la mitsubishi pt ca orice masina vanduta trebuie verificata inainte de a dao la utilizator...clientul plateste o groaza de bani pt chestia asta.trebuiau sa constate atunci aceasta defectiune.o solutie ar fi sa mergi la politie ca sa iti dea dovada de reparatie le spui ca ai dat cu masina in ceva canal si ti-o faci pe casco

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Feb 04, 2008 10:59 pm

Probabil ca o vizita la OPC si un mail la Mitsubishi Europe ar rezolva situatia...

Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Mar Feb 05, 2008 8:45 am

Se pare ca problema s-a rezolvat.
Asa e ernest?

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mar Feb 05, 2008 11:26 am

)

erneeeest confirma aici ca s-a rezolvat problema si de fapt ai facut tu o confuzie, nu e nici o neseriozitate... :wink:

Avatar utilizator
ernest2004
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 29, 2008 10:11 pm

Mesaj de ernest2004 » Mar Feb 05, 2008 5:45 pm

QUOTE (quaieee)mai e o doamna cu aceas problema...si a scris si in ziar despre ea in graiul sau glasul parca ( ziar local bm ) sau oare e sotia ta ?oricum de vina sunt cei de la service de la mitsubishi pt ca orice masina vanduta trebuie verificata inainte de a dao la utilizator...clientul plateste o groaza de bani pt chestia asta.trebuiau sa constate atunci aceasta defectiune.o solutie ar fi sa mergi la politie ca sa iti dea dovada de reparatie le spui ca ai dat cu masina in ceva canal si ti-o faci pe casco

Sotia a fost si la ziar, iar la casco era ultima varianta, am fost si au facut dosar,iar cand au fotografiat anvelopele ni sa spus ca ei refuza sa plateasca pe motiv de defect de fabricatie.

Avatar utilizator
ernest2004
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 29, 2008 10:11 pm

Mesaj de ernest2004 » Mar Feb 05, 2008 5:46 pm

QUOTE (goangaus)Se pare ca problema s-a rezolvat.
Asa e ernest?

intradevar se pare ca se va rezolva

Avatar utilizator
ernest2004
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 29, 2008 10:11 pm

Mesaj de ernest2004 » Mar Feb 05, 2008 5:54 pm

Ramane de vazut, maine ar trebui sa fiu contactat de cei de la Mitsubushi sa imi schimbe anvelopele.
Poate nu este neseriozitate ci incompetenta, obraznicia, lipsa de gandire unei persoane LILI.
O persoana care iti spune sa duci masina pe platforma dela Baia Mare pina la Bucuresti pentru expertiza, dupa parerea mea are IQ=0.
O sa va comunic daca se va rezolva aceasta problema

Avatar utilizator
ernest2004
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 29, 2008 10:11 pm

Mesaj de ernest2004 » Mar Feb 05, 2008 5:58 pm

OPC-ul nu se baga in cazul in care masina este luata pe firma, iar e-mail am trimis la recomandarea celor dela OPC.OPC-ul doar da amenzi la firme,dar la probleme de asa natura nu se pot baga. :evil:

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 28 vizitatori