Mp3 Original

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
valcica
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 28, 2011 11:11 am

Mesaj de valcica » Sâm Dec 17, 2011 6:55 pm

SALUTARE ma intereseaza un mp3 de mitsubisi colt original fab.2005 si dupa , si unde pot sa gasesc si la ce pret.... daca stiti careva sau aveti va rog sa i-mi spuneti pe forum.Va multumesc

Avatar utilizator
Samyaza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 04, 2009 2:22 pm

Mesaj de Samyaza » Lun Ian 02, 2012 7:03 pm

Salut era unul de vanzare pe aici la bursa dar vrei sfatul meu? Ramai cu CD-ul!
Eu am fost confruntat cu aceeasi problema ca si tine. Daca schimbi unitatea nu mai ai computerul de bord, asa ca toti si-ar dori mp3 original de COLT!

Care este insa adevarul!
Eu am ca pasiune si productia muzicala asadar fara sa vreau am si cunostinte de sunet. Un mp3 are pierderi foarte mari de calitate. Nu stiu cat de pretentios esti tu insa iti spun cum procedez eu. FLAC -> Audio CD!
Stiu ca netul este plin de mp3 si ca ne dorim cantitate mare pe un spatiu mic, insa fa un test: descarca de undeva un flac, apoi un mp3 (eventual encodat mai tare asa) arde-le pe un cd audio una dupa alta si pune-le in COLT! Bifeaza optiunea de NORMALIZE la ardere (tre sa fie o optiune pe acolo cand arzi CD-ul) asta inseamna ca duci sunetul la 0 decibeli... nivelul normal.

Fa un test intre cele doua si ai sa vezi ca mp3-ul o sa aibe clar un sunet mai infundat si mai mizerabil!
Unitatile mp3 originale costa destul doar sa gasesti cum ti-am zis SH dar sincer? ramai pe un CD normal.

Fa cateva CD-uri cu muzica care-ti place la calitate audio CD (din FLAC) si ai sa uiti de mp3. Sunetul e mai clar, toate frecventele se aud bine, si volumul pare mai mare din cauza asta.
Salut!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 22 vizitatori