Unde Se Afla Poma De Benzina La Un Colt 1.3 1995

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
richardjoltan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Dec 16, 2012 3:39 pm

Mesaj de richardjoltan » Mie Feb 06, 2013 5:56 pm

unde se afla poma de benzina la un colt glxi 1.3 anul 1995 , de ieri noapte am ramas fara benzina pe drum si am mers am bagat benzina 5 litri si o inceput masina sa imi deeie in bot sau sa puste toba de esapament si cand acceleram mi se ineca motorul de ce ? ce ar putea fi ? oare pompa de benzina? specific ca in relantiu ruleaza motorul perfect doar cand accelerez motorul se ineaca si plus mi se aude un interesant troncanit in rezervor parca arunci un capac de coca cola sau ceva in el ...



niste idei sfaturi va rog frumos



MULTUMESC

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Mie Feb 06, 2013 5:59 pm

Pompa de benzina e in portbagaj. Probabil a tras mizerie si s-a infundat filturl de pe pompa sau filtrul de combustibil de pe tur-ul de combustibil. La relanti merge bine pt ca e suficienta presiunea mica pe care mai e in stare sa o faca probabil.

Avatar utilizator
SarbuValentin
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 28, 2013 9:29 am

Mesaj de SarbuValentin » Vin Apr 19, 2013 8:24 am

Pompa de benzina ar putea fi ca si la al meu care e din 1997 mecanica , nici mie nu mi-a venit a crede si eu am cautat- pana cand am luat la ochi tot traseul si nu am gasit-o , apoi am vazut-o pe motor , mecanica

Avatar utilizator
Samyaza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 04, 2009 2:22 pm

Mesaj de Samyaza » Lun Apr 22, 2013 10:09 am

La orice masina moderna (cu injectie) pompa e in rezervor.

Avatar utilizator
GenuLozneanu
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Joi Mai 08, 2014 9:47 am
Localitate: Ploiesti
Contact:

Mesaj de GenuLozneanu » Vin Ian 06, 2017 2:23 pm

Salute colegi,
Spuneti-mi si mie dragi cunoscatori cum ajung la pompa de benzina? Pe unde intru?
Multam!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 27 vizitatori