Cablu Audio Cu Mufa De 3.5 Mm Pt Cd Player Colt 1.3 2006

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
adrian1viper
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 10, 2012 9:41 am

Mesaj de adrian1viper » Mie Mai 22, 2013 10:13 am

Salut,

De curand am hotarat sa-mi montez acel cablu audio sau acea mufa audio de 3.5 mm care nu exista la cd player-ul din fabrica cu care a venit coltul meu cu 5 usi model 2006.
Ideea este ca nu-l mai gasesc pe nicaieri in niciun service sau dealer si as fi vrut sa-l montez ca sa-mi leg la boxe telefonnul/mp3 playerul ca sa ascult muzica de la ele si sa nu-mi tot scriu cd-uri.

Stie cineva unde mai pot gasi un astfel de cablu si eventual sa nu fie prea scump?

Merci
Adrian

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Mie Mai 22, 2013 10:37 am

In cazul radioului meu de forfour cablul ala nu era nimic special, asa ca am taiat firul de la o pereched e casti mai veche si am pus 3 papuci, (L/R/Masa) si i-am infipt in radio in pinii ce ar fi servit mufei de magazie de cd, dupa care am intrat in meniul de diagnoza al radioului si am activat functia de auxiliar, selectia facandu-se acum de pe butonul de CD (apas o data e pe CD, apas de 2 ori e pe AUX)

Daca ai vazut poze pe net cu firul si e la fel doar un fir cu o mufa si un jack, ti-l poti face singur cu un cost de max 10 roni si de o calitate f buna, si mai ales fix de dimensiunea dorita.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Mai 22, 2013 10:48 am

Salut,
vezi aici. Spor la treburi

Avatar utilizator
adrian1viper
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 10, 2012 9:41 am

Mesaj de adrian1viper » Mie Mai 22, 2013 10:55 am

Merci mult

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori