Mitsubishi Lancer 2008 Safety test

How to?
Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Oct 03, 2009 4:23 pm

Casco ?

Avatar utilizator
shocs
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 6:57 pm

Mesaj de shocs » Sâm Oct 03, 2009 4:24 pm


AU! Ma bucur sa aud ca n-ai patit nimic, isi merita din plin cele 5 stele la NCAP dar totusi parca ma doare sufletul sa vad un lancer intr-o asemenea stare . Banuiesc ca aveai casco - dauna totala oare?
Si m-ar interesa ceva mai multe detalii despre accident. Ce viteza aveai? ASC era OFF? Ai bruscat-o in curba, franat puternic?

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Sâm Oct 03, 2009 4:40 pm

Oh damn, imi pare f rau pt patania ta, ma bucur ca esti intreg si iti doresc multa bafta in recuperarea daunei. Sa ne tii la curent.

Avatar utilizator
andrei.pex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 03, 2008 11:03 pm

Mesaj de andrei.pex » Sâm Oct 03, 2009 4:56 pm

casco/necasco........ bine ca esti teafar , iar cat despre masina ...e doar o mana de fiare.
Viata are prioritate!

Avatar utilizator
DarkAngel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 06, 2009 7:30 pm

Mesaj de DarkAngel » Sâm Oct 03, 2009 5:07 pm

DIn fericire am CASCO, politia mi-a dat dauna de 80% , cel care m-a tractat mi-a spus ca dauna este mai mare de 80% . Deci Luni urmeaza sa vb cu ei de la asigurare sa negociez
shocs viteza era de pana in 60km pe ora, poua torential si astfatul plin de apa. Am folosit doar frana de motor, deci nu am apasat pedala de frana. Culmea este ca masina a derapat in momentul cand am intrat pe linia dreapta din curba, a intrat ESP-ul in functiune si nu am mai avut control suficient asupra masini, acuma incercand sa analizes porblema, imi dau seama ca trebuia sa accelerez la iesire din curba si nu s-ar fi intamlat nimic

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Oct 03, 2009 5:29 pm

Sigur e dauna totala dupa cum se vede . Sunt curios cat acopera casco.
In afara de acceleratie la iesirea din curba , nu vad de ce nu ai piscat si frana ? Inteleg ca nu era aderenta din cauza ploii , dar poate ar fi reactionat mai bine masina .
Ai apucat sa schimbi cauciucurile ?

Avatar utilizator
DarkAngel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 06, 2009 7:30 pm

Mesaj de DarkAngel » Sâm Oct 03, 2009 5:42 pm

Nu cred ca ar fi fost o solutie prea buna sa pisc frana, dar acuma faptul e consumat iar referitor la caucucuri inca nu le-am schimbat am numai 18000 km, iar recomanda sa le schimbati macar cu cele depe spate

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Sâm Oct 03, 2009 10:15 pm

Imi pare rau de ce ti s-a intamplat...ceasul rau, pisica neagra. Bine ca nu ai patit tu nimic.

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Dum Oct 04, 2009 10:02 pm

Oh man, imi pare rau sa vad asa ceva. Probabil ai acvaplanat la greu si de-asta n-ai mai putut controla nimic. Bine ca esti sanatos.
Bafta la recuperarea daunei si sper sa ne vedem la o urmatoare intalnire mitsu.ro tot cu Lancer .

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Dum Oct 04, 2009 10:23 pm

Si mie imi pare rau sa vad un lancer asa, dar e bine ca esti tu ok. Erai singur in masina? In ce loc ai patit-o?
Si eu am avut cateva tentative de acvaplanare, dar am reusit sa o redresez. Eu cred ca asta a fost, dar tu stii mai bine. Pe timp de ploaie in adanciturile din asfalt lasate de camioane se aduna mai multa apa. De obicei incerc sa nu intru in ele, dar fara sa vrei mai treci si prin ele.

Scrie răspuns

Înapoi la “Tutoriale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori