Activitatea Moderatorilor

Forum privat dedicat activitatii moderatorilor
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Sâm Feb 11, 2012 11:04 am

de ce nu ii dai o vacanta? 7 zile macar

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Feb 13, 2012 9:38 pm

Urmeaza.. mi-a facut capul calendar dupa atentionarea de acolo pe PM, dupa cum urmeaza:

QUOTE Salutari!

Fara suparare si dominat de bun simt am si eu cateva nedumeriri:


Cine are mai mult de un reply pe zi face "post hunting"? (pana la acest forum nu m-am mai intalnit cu notiunea asta...)

Este acest forum numai un "mediu" de transmitere informatii, nu si de socializare?

La ce ma ajuta "post hunting-ul"? E vreun premiu de care eu nu stiu?


Voi ca admini aveti resursele de a taia un comentariu nepotrivit, chiar de a-l elimina daca considerati de cuviinta. Uite: eu sunt de ani de zile pe forumul bmw si pe cel renault. Conduc mitsubishi din 2006 acum de cand am 2 masini am zis ca poate am si eu ceva de spus si mi-am facut cont si aici. Nu mai am celelalte masini dar am continuat pe forumul renault. Vreau sa-ti spun (desi cred ca stii) ca sunt 2 forumuri de 10 ori mai mari ca mitsu fiecare unde informatia de gaseste din belsug si pentru cel interesat nu este nicio problema in aflarea ei - toata lumea face filtrare, chiar si aici. (refuz sa cred ca aici sunt numai tolomaci care trebuie sa parcurga o insiruire nesfarsita de "intrebare-raspuns")

In fine nu vreau sa fac comparatii, fiecare cu socotelile lui.

Am un prieten ff bun PASIONAT de bancuri. Regulat (practic 6 zile din 7) imi trimite pe mail una, doua bucati. Am gasit o sectiune dedicata bancurilor in care remarc ca in general numai eu postez in ultima vreme...ce sa fac? sa le pun numai pe alea la care rad mai cu pofta sau pot sa postez in continuare pe masura ce primesc?

Nu prea ma pricep la sfaturi, sunt uneori si suparacios-ironic, ai vazut, stiu imi pare rau, caut mereu sa-mi pun frana. Nici la masini nu ma prea pricep. Am insa un plus: am condus multe masini, multi km (datorita serviciului - firma mare, masini multe). Conduc si eu de cativa anisori, am ceva km la bord. Un sfat bun mai nimeresc si eu dar acum recunosc: nu am absolvit mecanica, nu am fost sef de service si automat mai si gresesc.

Da-mi un sfat: sa renunt la forum nu-mi vine, din fiecare mie de km condusa cam 700km este in mitsubishi. Cum sa fac? La fiecare a doua postare care imi vine in minte sa nu dau send? NU fac post-hunting...nu am de ce. CE SA FAC??? Citesc forumul de placere. Scriu din placerea de a informa si socializa (cu bune si cu rele - ai vazut. Apropo sunt suparat pe voi: n-am glumit, eu chiar am facut petitie on-line pt baiatul din Cluj sa-i lumineze aleile din oras, pe cuvant, o poti cauta pe petitiionline.ro ma exasperase cu farurile lui de ceata care nu faceau cornering si voi m-ati faultat). Glumesc desigur, intrecusem masura si am meritat.
Inca ceva: uneori citesc un subiect si la revenire mai uit cate ceva de o sapt in urma, dar asta se intampla tuturor, banuiesc ca si tu ai patit asta si automat postarea nu suna prea bine...e totusi rar, zic eu

Hai ca te-am retinut destul. Nu fac vanatoare, o sa incerc sa am mai putine postari, dar nu vor fi toate strict purtatoare de informatii vor fi si intrebari, pareri, impresii etc.

Astept totusi un sfat dupa ce te uiti peste randurile de mai sus. Daca consideri ca nu ma pliez pe provilul forum-istului de mitsu...dar sunt sigur ca nu e cazul, vom vedea ce putem face.

Scuze pentru sirul cam lung de cuvinte, sa stii ca am fost sincer in ceea ce am scris.

Numai bine!

+

QUOTE In sectiunea "Alte Marci" la "Saab" uite replica lui Malakai :"Foarte frumos": si atat...

El este in mitsu.team...pentru el nu e post hunting? El mi-a dat acum ceva timp o replica vis-a-vis de un reply la o postare mai veche. Nu mai tin minte unde a avut si el aceeasi...in fine, nu conteaza...stiu ca nu trebuie sa ma uit la altii in curte dar cred ca, voi administratorii, ar trebui sa aveti aceeasi masura pentru noi toti.

Asa nu m-as mai simti si eu...intr-un fel, sau cu perdea hai sa spunem "complexat" in fata colegilor.

O seara excelenta!

PS: Scuze pentru atatea mesaje dar replica ta de azi, chiar mi s-a parut gratuita...

Apoi, il avem pe mr. GoogleBot, vizibil enorm de afectat de faptul ca a primit spam (apoi rectificat.. notificari) pe email.

Consider ca i-am raspuns ok, insa al doilea sau raspuns mi s-a parut o idee obraznic. Poate considerati ca am luat-o prea la modul personal, insa am preferat sa ii dau 7 zile libere pt tentativa de troll. Motivul care m-a determinat mai mult sa o fac este acela ca mi s-a parut putin ciudat ca aceeasi persoana sa posteze la interval de nici 3 ore de pe un IP din Austria si unul din Romania:
Fişiere ataşate
ip.jpg
ip.jpg (29.65 KiB) Vizualizat de 2154 ori

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mar Feb 14, 2012 1:05 am

De bun simt raspunsul in primul caz, pe bune, jos palaria.

Al doilea, imi pare cam degeaba pe forum, genul de user care are cont ca sa vada pozele/atasamentele de pe forum. Ma rog... si mai face si clontzul mare.

Eu zic ca Google bot ala poate face tusa lejer 7 zile, iar in prima situatie (am un lapsus de user ), sa il lasam in stilul propriu, adica e inofensiv, nu pare agresiv cum era driverx in vremurie lui de glorie.

Alte opinii?

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Mar Feb 14, 2012 11:09 am

Mi se pare ca dilueaza esenta forumului, cand dai in fiecar topic de cate un post sec, 3-5-x randuri in care nu zice nimic practic...ca daca stergi posturile lui dintr-o discutie nici nu se observa...nu le simti lipsa, nu sunt esentiale pt a intelege ceva..e doar de umplutura. O sa stau cu ochii pe el si cand mai scrie posturi total irelevante, delete. Sau sa trebuiasca fiecare post de-al lui aprobat. O luna de zile cu tratament dintr-asta, si nu o sa mai vrea sa scrie tot ce ii trece prin cap, pt ca o sa fie degeaba. Aprobate ar fi doar posturile care aduc un plus forumului, cat de putin acolo.

Avatar utilizator
andrei.pex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 03, 2008 11:03 pm

Mesaj de andrei.pex » Mar Feb 14, 2012 7:35 pm

Mare nesimtit driverx ... il astept la cotitura
M`a vazut interesat si a ridicat pretul la faruri... nah ...in fine
asa`i la noi , vorbim una si facem cu totul si cu totul altceva

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mar Feb 14, 2012 8:12 pm

Cat cerea initial si cat apoi ?
Cum asa ?
Vreau detalii, sunt curios.

Avatar utilizator
andrei.pex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 03, 2008 11:03 pm

Mesaj de andrei.pex » Mar Feb 14, 2012 8:39 pm

Initia a spus 550Ron , vizibil si pe topicul
L`am sunat sa`i spun ca le vreau si citez: " aaaa stai ca am vorbit cu cineva si nu pot sa le dau la pretu asta .... mai creste pretu" nu am mai avut rabdare sa ascult pana la final pentru ca deja o dadeam in lalele
in consecinta am inchis telefonu . Nah...poate nici eu nu am reactionat cum se cuvine, dar sincer lucrez in vanzari de atat timp si imi asa sila de bijnitarii astia , au impreasia ca se imbogatesc din nimicuri
Mai e unu pe bursa care vinde faruri cu 1500Ron/buc , pai baiatu ala sa fie convins ca daca am sa`i dau 3000Ron pe set faruri mai am inca 3-4mil sa le iau originale cu garantie ...dar nah ROMANU tot ROMAN ramane

P.S: i do believe a "warn" is in order

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Mie Feb 15, 2012 9:45 pm

Eu propun direct vacanta pt driverx atat timp cat pune un pret si nu il respecta.
nu l-am pus eu sa zica 550.
Andrei tu ce parere ai?

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Joi Feb 16, 2012 10:32 pm

Azi s-a intamplat ceva ciudat si astept un raspuns .
Cer oferta de scut lui teoflorentin , imi raspunde cu oferta , azi spun ca mai caut. Azi primesc PM de la atibu cu o oferta clar mai buna - dar tot nu am inteles daca amandoi raspund in numele aceleasi firme ...
oferta primita pe PM e asta , ora 10.45
QUOTE Va putem oferi scut motor Mitsubishi Colt 350 lei cu tva
Termen de livrare 1 zi
Va putem oferi montaj in Bucuresti - 50 lei
Detalii pe www.ati-motors.ro
Pentru Subaru Forester 2005-2008, scutul va costa 400 lei

este aproape de ce am gasit si eu pe net , dar daca e din bucuresti imi convine , oricum mai astept ceva lamuriri de la el.

La ora 11.21 , userul atibu pune un anunt , acesta

Si eu ce fac acum ? cum sa mai reactionez ? Oricum astept raspunsul lui , si in functie de acest raspuns vad cum voi proceda mai departe

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Vin Feb 17, 2012 10:38 am

Am lamurit-o astazi cu atibu , cam ciudat ce-i drept , dar ma rog . Voi avea scut motor la ambele trotinete
Acum mai trebuie sa lamurim problema pe forum in Bursa ce si cum . Daca teoflorentin a lucrat pentru ei si vinde in numele lor , e ok , dar daca nu ...

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul Moderatorilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori