Activitatea Moderatorilor

Forum privat dedicat activitatii moderatorilor
Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Iul 05, 2012 5:13 pm

Eu sunt pentru.

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Joi Iul 05, 2012 9:12 pm

Mah baieti , poate ma lamuriti si pe mine , ca eu deja sunt in ceata .
Ieri am intervenit in sugestia lui 66RRR . Imediat a luat foc si el si COObra .
Mai devreme am facut un pic curat in topicul de la cafea , iar a sarit unu .
Imi spuneti si mie unde gresesc ? Sau poate ca ar trebui sa ma las de moderare , ca se pare ca deranjez multa lume pe aici .
Deci , pana nu ma lamuriti , eu nu mai intervin / modific / sterg / dau cu parerea pe forum .
Cu stima , Cristi

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Joi Iul 05, 2012 10:08 pm

Scopul moderarii este acela de a asigura bunul mers al discutiilor intr-un forum. Asta inplica si stergerea, editarea unor mesaje, pe langa multe altele. E aproape imposibil sa fii un moderator iubit de toata lumea, la fel cum e imposibil sa fii un judecator iubit de toti infractorii. stai linistit ca si eu mi-am luat de vreo 2 ori cateva seturi de injuraturi pe PM, dar m-am sters fix la c*r cu ele, pentru ca asa sunt eu, mai vertical. Daca am gresit cu ceva si nu mi-am dat seama, reactionez doar daca ma atentioneaza un alt moderator sau un administrator, apoi remediez situatia, scuzele de riguare, etc.
Intr-un forum de peste 2 utilizatori activi, e imposibil sa fie toti de aceeasi parere, sa accepte toti aceleasi reguli so conditii, etc. Daca tu ca moderator cedezi acestor "intamplari" atunci restul baietilor si-o iau in cap, sub pretextul ca moderarea de pe mitsu.ro , e slaba si cedeaza.
Eu personal, iti sugerez ca atunci cand faci moderare pe forum, sa o faci ca si pana acum, indiferent ca e vorba de x sau y.
Bafta

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Joi Iul 05, 2012 11:09 pm

mutat topicul asta de la boutique la bursa, sters duplicatul lui de la eclipseul meu. numai stiu care era limita de posturi pentru a putea posta pe bursa, rog un coleg mai bine pregatit sa-l stearga de tot/lase asa cum e ..dupa caz.

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Vin Iul 06, 2012 10:29 am

Am sters postul meu si al lui syber de la diverse. Eu i-am raspuns, el a confirmat, restul e can-can.

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Vin Iul 06, 2012 12:45 pm

Am redenumit topicul 'Probleme New Lancer' si descrierea acestuia si am oferit si un reply de lamurire.

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Vin Iul 06, 2012 7:19 pm

Foarte frumos raspunsul tau Malakai la "problema" lui syber. mie deja mi se pare nesimtit...are impresia ca a facut niste comentarii atat de elegante si cu sub-inteles la adresa "sexului frumos" incat se crede vreun Casanova. Cand el a facut niste comentarii de excavatorist...o cam forteaza.

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Vin Iul 06, 2012 10:06 pm

Am mai facut un pic de ordine prin topicurile lui Marazzato si i-am facut 3 categorii pentru L200 , Outlander si Pajero , restul ramanand ca la inceput ( ar cam trebui si alea aranjate putin , parerea mea ) . I-am dat si PM de instiintare cu acest lucru .
QUOTE Am redenumit topicul 'Probleme New Lancer' si descrierea acestuia si am oferit si un reply de lamurire.
Cred totusi , ca ar trebui sa facem un split in acest topic , si sa creeam unul cu adevaratele probleme si rezolvari/indrumari .
Klez , Malakai , multumesc pentru sustinere . Cred totusi ca lumea e obosita si abia asteapta concediile si sunt un pic cu nervii mai intinsi sau e de la caldura . Ma rog , trecem si peste astea .

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mar Iul 10, 2012 3:20 pm

La Bursa s-au adunat 20 de topicuri spre aprobare ...eu nu aprob nimic , nu dau recomandari pentru niciunul de acolo .
Voi ?

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Vin Iul 27, 2012 4:14 pm

Multumesc pentru raspuns la intrebarile de mai sus ...

I-am dat 20% lui Marazzato si i-am sters postul

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul Moderatorilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori