Atitudini De Dezbatut

Forum privat dedicat activitatii moderatorilor
Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Oct 12, 2010 12:25 am

Multumesc cix.

Situatia este cea de fata, nu am nimic de adaugat.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Oct 13, 2010 12:09 pm

Am o problema lagata de userul Tanaka. Deja a inceput sa devina spam prin cate PM-uri primesc de la el. Muta postu asta aici, pune topicul asta dincolo, etc. Dupa ce imi da un PM in care imi cere mutarea, mai da si report. In unele cazuri are si dreptate, dar nu mereu.
Eu zic ca exista doua solutii. Ori il facem moderator si il lasam sa isi faca de cap, ori ii atragem atentia sa fie mai relaxat.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Oct 13, 2010 12:15 pm

Ar trebui sa ii atragem atentia sa fie mai relaxat.

Moderator nu vreau sa il fac, am anumite rezerve in privinta sa.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Oct 13, 2010 12:23 pm

Eu i-am scris asta:

QUOTE Salutare Ciprian!
revin cu o rugamintea la tine: sa muti acest mesaj in cadrul topicului Service story.

Multumesc,
Numai bine!
Salut,
Apreciez interesul tau pentru activitatea de moderare, dar uneori devine deranjant sa primesti mesaje PM cu sugestii la tot pasul. Acest topic aveam de gand sa il mut, doar ca uneori mai am si alte treburi, nu moderez forumul in continuu. Parerea mea e ca daca observi o neregula, asteapta si tu o zi sa vezi daca a ramas asa si apoi posteaza sugestiile.
Multumesc pentru intelegere.

Ciprian

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Vin Oct 15, 2010 5:31 pm

Am o vaga banuiala: userul "user" nu e cumva bughy. Dupa detaliile de la profil se cam da de gol. Plus ca atitudinea ii e caracteristica.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Vin Oct 15, 2010 5:40 pm

Nu bate clasa de IP-uri de nici o forma cu vechile posturi ale lui Bughy. Imi e greu sa zic asta la sigur. Oricum, la urmatorul post de genul isi ia un warn de flame si eventual o "pauza". L-am ochit si eu de la inceput, ca sa zic asa... Multumesc!

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Sâm Oct 16, 2010 8:08 am

A luat-o de pe-acum. Iar The Stig ar face bine sa citeasca tot asa cum trebuie inainte de a se ataca.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Mar 02, 2011 6:48 pm

QUOTE Razvan Badulet: salut
Andrei: salut
Razvan Badulet: sa citesti si tu attach-ul de la ulktimul post din topicul asta pls
Razvan Badulet: http://mitsu.ro/forum/index.php?showtop ... 0&start=80
Razvan Badulet: nu cred ca e normal modul in care intelege cineva sa se foloseasca de forum, de parca forumul ar fi D-zeu pe Pamant si se duce la mcar si da cu ciocanul
Razvan Badulet: in fapt, astfel de chestii cred ca duc la atitudini conflictuale, nu stiu daca se sperie neaprat mcar-ul de actiunile noastre, cat lasa o umbra naspa asupra noastra
Razvan Badulet: dceci, sa nu fiu inteles gresit
Razvan Badulet: e ok sa facem actiuni de forum de genul asta, avem nemultumiri si ne duccem toti sa reclamam ceva
Razvan Badulet: dar nu cred ca e ok sa amenintam un dealer la modul "sa vezi ce fac si ce dreg, iti pun forumul in cap"

Ce spuneti?

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mie Mar 02, 2011 8:13 pm

Ii dau dreptate lui Apple .
A cam sarit calul Gabriel Radulescu , din punctul meu de vedere

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul Moderatorilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori