Propuneri De Regulament

Forum privat dedicat activitatii moderatorilor
Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Mai 27, 2009 5:24 pm

Mda...mult mai restrictiv decat al nostru. Ar trebui extrase anumite lucruri de aici, insa problema este ca lumea nu citeste regulamentul (sunt convins de asta).

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Joi Iun 25, 2009 4:53 pm

Propun legat de bursa sa nu permitam decat la Vanzari (schimburi) sa nu se poate posta decat la useri cu vechime si posturi. De exemplu, topicul acesta nu l-as sterge, poate ajuta vreun user sa vanda vreun rest din casa. Adica, in general spamul l-a bursa se face pe vanzari, nu pe donatii, cumparari....

Ce parere aveti?

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Iun 25, 2009 5:05 pm

Sunt de-acord.
Eu zic ca ar mai trebui facuta o filtrare si legata de anunturile de vanzare. De ex sunt anumite anunturi care chiar sunt folositoare comunitatii, cum ar fi topicul lui themircea. Vreau sa zic ca daca anumite anunturi pot fi folositoare anumitor membrii ar trebui lasate. De exemplu anunturile alea de ieri in care unu dezmembra un colt nu le-as fi sters daca ar fi fost frumos grupate intr-un singur post si ar fi avut pret pe fiecare componenta.
Ar fi bine daca si-ar spune parerea toti moderatorii.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Joi Iun 25, 2009 5:09 pm

Adica o atitudine subiectiva. Sincer, sunt de acord, insa in acel moment trebuie gandit bine articolul din Regulament, sa nu sara caereva ca stergem dupa ureche. Cam asta ar fi si ideea cu bursa. Sa nu vindem gaini, cratite, dar nu ca ma deranjeaza ca vinde unul accesorrii sau piese Mitsu....
Deci de acord cu propunerea ta, Cix

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Iun 25, 2009 5:14 pm

De acord si eu. Diseara o sa schitez niste adaugari pentru regulamentul bursei...

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Iul 01, 2009 9:52 am

Am mai intalnit o problema in care nu prea se poate aplica regulamentul. In sectiunea tuning sunt mai multe topicuri ale firmelor de tuning (Flashtuning, etc) care mai degraba si-ar gasi locul in sectiunea bursa. Acolo chiar este publicitate in afara sectiunii bursa. De ex ligla a postat aici un pret informativ, iar jeff s-a atacat. Eu zic ca jeff nici nu ar trebui sa posteze preturi si oferte in aceasta arie a forumului. In acea arie ar trebui sa se duscute modalitati, avantaje, dezavantaje, etc.
Ce perere aveti?

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Iul 01, 2009 6:40 pm

Hmm.. da, bine punctat.. sincer sa fiu chestia asta m-a prins cam in offside, nu stiu ce decize sa luam. Voi ce spuneti?

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Iul 01, 2009 7:40 pm

Eu zic sa ii propunem lui Jeff sa mai faca un topic la bursa (stiu ca pare muncitoreste treaba) si sa se laude cu munca lui facand si o trimitere catre actualul topic. Si asa o sa monitorizeze 2 topicuri. Ii spunem ca actuala structura a forumului permite publicarea la bursa si blah, blah, blah.

E o solutie care am aruncat-o direct, nici nu pare cea mai buna insa din lipsa de alta... (din partea mea)...

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Mie Iul 01, 2009 11:08 pm

Adica sa pastram in Performance tuning doar chestii tehnice si sa se anunte preturi/promotii... etc doar in bursa?
Din partea me e ok. (Am inteles bine? Asta e ideea?)

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Iul 02, 2009 1:19 am

Si eu zic ca asa e cel mai bine.
Daca cineva se hotaraste sa ii spuna lui Jeff despre asta, ar fi bine sa ii sugereze sa faca la bursa, in tpicul pe care il va deschide, o lista de preturi pentru modelele mitsu pe care le poate resofta. Astfel nu vor mai fi intrebari de genul: "cat iei pentru un colt 1.5?". Acolo va putea sa faca si reduceri, oferte promotionale, etc, iar partea de tehnica va ramane la sectiunea tuning.

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul Moderatorilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori