Mazda 6 1.8 120cp

Ai o masina care nu e Mitsubishi? Vrem sa o vedem!
Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Sâm Iun 12, 2010 10:54 pm

Bestiala masina, sa va stapaniti reciproc cu placere.

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Dum Iun 13, 2010 7:27 am

Foarte frumoasa, sa aveti parte de clipa minunate impreuna!
OFF Topic: in ultima poza se vede cumva partea dreapta spate de la un Maserrati alb?

Avatar utilizator
EVO9
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 27, 2007 4:14 pm

Mesaj de EVO9 » Dum Iun 13, 2010 10:01 am

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.Am vazut-o prin oras, cred ca doar ce o luase-i.Eu am tot 6 dar modelul anterior cu acelasi motor.Sunt fan Mitsu , dar Mazda 6 este peste lancer.
Poate ne vedem sa mai schimbam cateva impresii.
Numai bine si sa te bucuri de ea.Eu iti garantez ca ai facut o alegere foarte buna.

Avatar utilizator
Nahkri
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iul 14, 2008 10:21 pm

Mesaj de Nahkri » Dum Iun 13, 2010 11:24 am

Frumoasa masina,vad ca e varianta de dinainte de facelift,eu personal am vrut mazda 6 in urma cu 2 ani cind am luat lancerul,dar era o diferenta de aprox 4300 euro intre un 1,8 te de la mazda si un 1,8 invite mitsu,cele 2 nivele de echipare fiind aproape identice ca dotari.
Iluminarea bordului era asa doar la nivele de echipare mai scumpe,te avea iluminare simpla portocalie.

Avatar utilizator
Bogdan3006
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 30, 2008 7:06 am

Mesaj de Bogdan3006 » Dum Iun 13, 2010 6:58 pm

@Allexino: da, era un masserati alb un model mai vechi cred dar foarte frumoasa
@EVO9: cred ca si eu te-am vazut cu masina prin oras, mie unul imi place foarte mult si modelul anterior si chiar am fost tentat la un moment dat. Daca ne intalnim prin trafic ne dam un flash, oprim si facem cunostinta.
@Nahkri: Intr-adevar este varianta de dinainte de facelift insa diferentele sunt minore. Aveau acolo si una cu facelift pt care nu aveau niciun discount insa este practic aceeasi masina. Are cateva schimbari la forma grilei, a proiectoarelor si a farurilor pe interior, bordul este aproape la fel iar spatele este identic. Apropo de bord, iata pozele promise:


By bogdan3006 at 2010-06-13


By bogdan3006 at 2010-06-13


By bogdan3006 at 2010-06-13

Avatar utilizator
Nahkri
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iul 14, 2008 10:21 pm

Mesaj de Nahkri » Dum Iun 13, 2010 9:44 pm

Intradevar ca design nu sint mari diferente,mie personal mi se pare mai frumos modelu asta ,la dotari am vazut insa ca au mai adaugat niste chestii in plus la te cu facelift.
Am si eu 2 intrebari:datele computerului de bord apar pe ecranu de deasupra consolei sau pe 1 ecran mai mic situat intre turometru si vitezometru ? si are iuminare la butoanele de actionare ale geamurilor?

Avatar utilizator
Bogdan3006
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 30, 2008 7:06 am

Mesaj de Bogdan3006 » Lun Iun 14, 2010 1:12 am

Si mie mi se pare mai frumoasa varianta asta si am mai auzit aceeasi parere si la alti oameni. Am auzit si despre dotarile in plus insa nu mai tin minte exact despre ce e vb. Stiu doar ca dealerul mi-a spus ca nu sunt diferente foarte mari. Datele de la comp de bord sunt afisate pe ecranul de deasupra consolei insa aici ii dau o mica bila neagra: afisajul e cam mic si nici modul in care sunt concepute functiile nu ma prea incanta. La Mitsu mi se pare mult mai bine gandit comp de bord. Sau cel putin mai simplu de accesat functiile. Ecranul mic dintre vitezometru si turometru afiseaza doar km (total+trip) si temperatura de afara. Butoanele de la geamuri sunt iluminate cu portocaliu.

Avatar utilizator
Hyp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 03, 2009 3:42 pm

Mesaj de Hyp » Lun Iun 14, 2010 1:27 am

intr'adevar superba bogdan...sincer este modelul care imi place cel mai mult la mazda [acest 6 fara facelift]. 3-ul vechi..e prea vechi..iar noul nu imi place la bot/grila etc
deci ori mazda 2 ori mazda 6 prefer de la ei...bineinteles am luat dupa posibilitati
in ce priveste folierea vezic a am scris pe generalizari..la topicul despre colantare vs vopsire ...dar pe scurt...NU afecteaza cu nimic vopseaua..am scos la o portiera dupa un an si nu avea nimic..a ramas un pic de lipici ce s-a dus cu degresant ceva

Avatar utilizator
Bogdan3006
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 30, 2008 7:06 am

Mesaj de Bogdan3006 » Lun Iun 14, 2010 1:49 am

Merci pt raspuns, cred ca o sa iau serios in seama varianta asta pt Lancer in locul unei revopsiri. Si asta mai ales pt ca stim cu totii ca lasa de dorit la vopsea din pacate. Cat despre modelele Mazda.... mie imi plac cam toate. Intr-adevar noul 3 are grila total nereusita dar in rest e ok. Iar despre 2.... am vazut-o prima data pe viu acum 2 ani in Grecia. Era una verde si o admiram aproape zilnic pt ca treceam mereu pe langa locul unde era parcata. Mi se pare foarte reusit modelul cel putin la design dar si in rest am auzit numai lucruri bune despre ea. Apropo, de ce nu-i faci o prezentare si aici? Eu zic ca merita....

Foloseste Fast Reply sau Post Reply

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mie Iun 16, 2010 10:10 am

Superba... Si la un pret foarte bun. Cand am luat eu Lancerul nu ma atingeam de Mazda 6. Sa o stapanesti sanatos.

Scrie răspuns

Înapoi la “Masina Mea, alta decat Mitsubishi”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori