Cealalta Masina A Mea

Ai o masina care nu e Mitsubishi? Vrem sa o vedem!
Avatar utilizator
sorin margean
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 15, 2010 9:10 pm

Mesaj de sorin margean » Joi Iul 15, 2010 10:20 pm

Pe linga Mitsubishiul Colt an fabricatie 2008 motorizare 1.3 16v 95 cp versiunea SAM , mai detin si un Renault Clio Bicorp an fabricatie 2003 , motorizare 1.2 16v 75cp , pe care l-am adus din Germania in anul 2008 , versiune Extreme , care as putea sa zic ca este dotat decent pentru anul lui de fabricatie si anume : abs , 4 airbag( sofer si pasager si laterale ) , aer conditionat manual , geamuri electrice fata, proiectoare ceata, volan imbracat in piele, servodirectie , minerev usi interioare crom satinat , ceasuri bord extreme edition.

Ca si motor este decent , motorul de 1.2 16v 75 cp este unul destul de economic , care in ors nu imi consuma mai mult de 7.5 litri la 100km , iar in afara daca mergi cu 90 - 100 km/h consumul nu sare de 5.5 - 6 litri.
Acest motor este ok in oras , iar in afara incarcat cu 2 persoane e ok , dar daca il incarci cu 4 persoane si bagaje acest motor isi cam arata limitele , iar ca sa iti arate ceva performante trebuie sa il tii in plaja superioarac de turatie 3 500 - 5 000 rpm. In rest masina e ok , iar acuma am parcursi cu ea 50 000 de km rulati . Am sa va pun ceva poze cu ea.
Fişiere ataşate
DSC00717.JPG
DSC00717.JPG (2.74 MiB) Vizualizat de 4966 ori

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Vin Iul 16, 2010 12:38 am

salut, foarte frumoasa masina. inainte de lancer am avut un clio la fel dar 1.4 16 v, 98 de cai. am facut si drumuri mai lungi cu ea si ne-am inteles f bine. poate chiar mai bine decat cu lancerul. nu vorbesc de motorizare ci de acel "comfort psihic" cand intram in ea sau cand mergeam undeva, mica & rea...am cumparat-o la 21 mii km si am dat-o un an si jumatate mai tarziu (pt lancer) la aproape 45 mii km. oricum, sa tii de ea, arata mult mai bine decat clio-ul nou.

Scrie răspuns

Înapoi la “Masina Mea, alta decat Mitsubishi”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori