Merita Sa Facem Si Noi Asa Ceva? Pt Mitsu.ro?

Discutii despre materiale promotionale mitsu.ro, din stadiul de proiect si pana la finalizare
Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Mar Iun 05, 2012 8:46 pm

Salut.

Am atasat doua poze cu un Logo "MEMBER OF SUZUKI-CLUB".

Se merita sa facem si noi ? Ce parere aveti? Asa ne putem face cunoscuti.....
Fişiere ataşate
Imagine498.jpg
Imagine498.jpg (465.92 KiB) Vizualizat de 6386 ori
Imagine497.jpg
Imagine497.jpg (488.63 KiB) Vizualizat de 6473 ori

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mar Iun 05, 2012 9:50 pm

Bai mie imi place ideea... dar sa fie ceva foarte discret, (nu la fel de mare cum scrie Mitsubishi); mie spre ex. imi place portbagajul chel. Dar pentru voi, pentru forum, as face un sacrificiu. Sustin ideea.

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Mar Iun 05, 2012 10:46 pm

Salutare.


Acum am ajuns de la munca si va pot spune mai multe. Sambata cand asteptam sa vina prietena sa ma ia de la Sebastian, ma uitam la masini, la una la alta, cand mi a atras atentia ceva de la Suzuki. Cand am vazut mai bine, acest asa zis sticker care este lipit sub modelul de la Suzuki, " MEMBER OF...". mi a atras privirea. Mie mi a placut.

Mic, discret, elegant.

Din aceasta cauza am postat pozele si sa va intreb ce parere aveti? Chit ca o sa le facem, chit ca nu, eu am vrut sa arat ce exista si prin alte curti japoneze.

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Mie Iun 06, 2012 8:47 am

Imi place ideea! Cu mentiunea : sa fie rezistente la intemperii

La lancer a fost foarte bun stickerul cu mitsu .. abea acum dupa 4 ani si ceva a inceput sa se cojeasca.

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Mie Iun 06, 2012 8:54 am

Ceva asemanator, dar ceva mai simplu si mai fin, au si cei de pe VW Forum.
Sigla site-ului vwforum.ro, transformata in sticker la dimensiunile si culoarea pe care le doreste fiecare membru in parte.
Iata o poza cu masina mea (in stanga este mascota VW Fast, cu totul altceva):



Ar fi foarte frumos sa realizam o sigla mitsu.ro, pe care sa o transformam in sticker tip vector si fiecare dintre doritori sa o descarce.
Apoi merge la un centru care detine ploter, alege dimensiunea si culoarea si se alege cu un frumos "pasaport de membru" mitsu.ro .

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mie Iun 06, 2012 9:33 am

Cu un minim de efort si un buton ''search'' o sa gasiti o pagina numita autocolante mitsu.ro . Acolo exista si vector pentru sigla , cine are cunostinte si poate sa-si procure un autocolant are tot ce-i trebuie acolo .
Ce spune Radu e altceva , el propune un alt fel de sticker , ceva de genul scrisului de pe masini ( nume sau marca sau motorizarea ) . Nu vorbim de autocolant in acest topic . Clar o sa tina mai bine decat un autocolant normal , doar ca nu stiu cat o sa coste asa ceva , esti limitat la cateva zone unde il poti pune . Plus ca multi prefera sa-l puna pe geam pe interior , decat pe masina , sa adopte un stil clean
Radu , eu cred ca ar deveni o idee interesanta in cazurile urmatoare : avem stabilite marimea, cantitatea , stilul ( routare plus serigrafie , routare cu autocolant peste ea , sau doar un autocolant reflectorizant cu altul decupat si aplicat peste cel reflectorizant , etc ) , si dupa toate acestea pret si o lista initiala de doritori .

Dar , astea toate daca am inteles eu bine ce vrea Radu .

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Mie Iun 06, 2012 9:39 am

Cristi, multumesc pentru atentionare!
Sunt de atata timp pe forum si niciodata nu am gasit acest topic legat de autocolante... bine, nici nu l-am cautat, dar nici in momentele in care citeam cam tot ce se poate (si ma interesa) pe forum, nu mi-a atras atentia acest topic. Asta e si motivul pentru care am crezut ca Radu face referire la un sticker, dar acum inteleg ca este vorba de altceva.

Ps: adezivul trebuie sa fie suficient de rezistent cat sa nu sara de la jetul de apa din spalatorii, insa suficient de usor de dat jos, in cazul in care se doreste asta de catre utilizator, fara sa cojeasca vopseaua sau sa ramana urme pe caroserie.

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Mie Iun 06, 2012 11:02 am

Neata.

Ceea ce ati vazut voi sunt niste stick ere in relief. Cica asa se spune. Eu am intrebat si pe Suzuki club mai multe detalii si astept acum sa raspunda cineva. Pana atunci Am mai atasat cateva poze. Cica pretul ar fi in jur de 15 RON. Sunt in relief/metalice si au un adeziv 3M pe spate.
Fişiere ataşate
2012_03_10_17_55_42.jpg
2012_03_10_17_55_42.jpg (4.62 KiB) Vizualizat de 6439 ori
IMG_0844.jpg
IMG_0844.jpg (112.96 KiB) Vizualizat de 6426 ori

Avatar utilizator
tyty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 02, 2009 1:47 am

Mesaj de tyty » Mie Iun 06, 2012 11:50 am

@66RRR: probabil acum ai ghicit de ce ti-am zis de sticker mitsu.ro pe Golf

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Mie Iun 06, 2012 12:18 pm

QUOTE (radu-lancer @ Jun 5 2012, 10:46 PM) Cand am vazut mai bine, acest asa zis sticker care este lipit sub modelul de la Suzuki, " MEMBER OF...". mi a atras privirea.

Banuiesc ca nu mai avea si autocolant cu sigla clubului lipit pe masina.. pe langa asta

Scrie răspuns

Înapoi la “Boutique mitsu.ro”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori