Achizitie Lancer 1.5, Cel Mai Negru Scenariu

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi ASX
Avatar utilizator
ursul_bipolar
EVO I
Mesaje: 25
Membru din: Vin Iul 22, 2011 3:57 pm

Mesaj de ursul_bipolar » Joi Aug 25, 2016 3:10 pm

Pentru:

1. Discuri frana fata
2. Placute frana fata
4. Rulmenti amortizoare
5. Bieleta bara stab fata
6. Proiector stanga

fara 3: amortizoare fata pentru ca nu am gasit KYB la epiesa, mi-a iesit pretul de 864lei (discuri brembo, placute ferodo premier, rulmenti amortizoare KYB, bieleta antirului lemforder, proiector ceata TYC).

Avatar utilizator
Alexandru.Nae
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 27, 2015 12:18 pm

Mesaj de Alexandru.Nae » Joi Aug 25, 2016 5:54 pm

Cam sifonata masina, am reusit sa obtin si istoricul...
Fişiere ataşate

[Extensia pdf a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]

[Extensia pdf a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]

[Extensia pdf a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]


Avatar utilizator
Alexandru.Nae
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 27, 2015 12:18 pm

Mesaj de Alexandru.Nae » Joi Aug 25, 2016 6:00 pm

ursul bipolar, MULTUMESC de info, le iau de la epiesa pe cele pe care le-ai gasit, din savingul de bani dau un rand de bere pentru toata lumea !
Mai ramane sa gasesc KYB-urile...


Avatar utilizator
ursul_bipolar
EVO I
Mesaje: 25
Membru din: Vin Iul 22, 2011 3:57 pm

Mesaj de ursul_bipolar » Joi Aug 25, 2016 6:02 pm

Cu placere!
Sper sa rezolvi cu toate si sa ai masina pe care ti-o doresti.

O intrebare, masina ai luat-o de la reprezentanta sau de la cineva? Ca daca ai luat-o de la reprezentanta din cate stiu eu erau obligati sa-ti dea tot istoricul masinii si sa-ti spuna ca masina a fost lovita in fata. Bine nu a fost grav dar totusi.

Avatar utilizator
Alexandru.Nae
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 27, 2015 12:18 pm

Mesaj de Alexandru.Nae » Joi Aug 25, 2016 6:08 pm

Masina este luata de la MCAR, MCAR care o avea in leasing operational de la Premium Leasing, pana mi-au dat istoricul au sustinut ca nu are lovituri pe structura sau majore, dupa ce am facut actele de leasing, am platit avansul, etc, mi-au trantit istoricul pe care l-ai vazut si tu. Mult prea tirziu pentru a mai opri achizitia...
Nu sunt obligati sa-ti dea nici macar garantie pe PJ la SH-uri, legea protejeaza doar persoanele fizice.

P.S. Premium Leasing, MCAR, Tiriac Auto, sunt toate sub acelasi actionariat, acelasi grup, etc...

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Joi Aug 25, 2016 6:38 pm

La proiectoare uita de originale si-n banii de unul sigur cumperi doua valeo (alea de pe golan) si-o sa ai ceva mai multa lumina. Se potrivesc perfect, sunt identice ca dimensiuni/prinderi doar ca au alta oglinda ce "imprastie" mai bine lumina.

Avatar utilizator
Alexandru.Nae
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 27, 2015 12:18 pm

Mesaj de Alexandru.Nae » Vin Aug 26, 2016 11:47 pm

Domnilor, mai am o rugaminte la voi, respectiv sa-mi dati direct part-numberele sau linkurile, sau denumirea exacta a produselor.
Motivul - sub fiecare producator sunt 2-3 produse, cu diferite dimensiuni, gauri, etc...si nu vreau sa risc sa iau prostii tinand cont ca este prima oara cand ma ocup de asa ceva.
La vechea masina ii spuneam sec mecanicului "pune ceva de calitate", iar acum vreau sa-i dau eu piesele direct, sa nu am surprize...

Multumesc !


Avatar utilizator
Alexandru.Nae
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 27, 2015 12:18 pm

Mesaj de Alexandru.Nae » Sâm Aug 27, 2016 12:07 am

Ah, si inca ceva, pe pragurile de plastic de la usile din spate sunt o gramada de zgraieturi si oricat le-ai sterge cu carpa, tot par murdare... si ma scoate din minti !
Exista vr-o solutie magica care astupa zgarieturile alea sau le face sa nu se mai vada asa? Daca da, care ?
Am gasit pe un site - Concept PBR Special Exterior Plastic Conditioning Gel, l-ati folosit ?

Multumesc.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi ASX”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori