Sfaturi Achizitie Mitsubishi Asx

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi ASX
Avatar utilizator
Vasea
EVO V
Mesaje: 496
Membru din: Joi Ian 02, 2014 1:32 pm
Localitate: IASI
Contact:

Mesaj de Vasea » Mie Feb 01, 2017 7:45 pm

Dragi membri, daca doriti sa achizitionati un model ASX second-hand, asteptam aici intrebarile dvs, sugestii de la ceilalti useri, link-uri cu masina preferata!
Va multumim frumos pentru suport !

Avatar utilizator
dida2good
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 03, 2012 12:46 pm

Mesaj de dida2good » Mie Oct 25, 2017 3:09 pm

M-ar interesa un Mitsu ASX-2012, 1.8 MIVEC 150 CP .(175.000km). Merita? A detinut cineva vreunul mai mult timp? Cum se comporta motorul, ambreiajul?
Multumesc!

Avatar utilizator
Haituc
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Oct 30, 2017 11:32 am

Mesaj de Haituc » Vin Noi 10, 2017 11:53 am

Salutare posesori de ASX.

De 2 zile sunt noul posesor al unui ASX din 2012 1.8 116cp tractiune fata, full option.
Masina imi place foarte mult cum merge, are numai 166k km, are o tinuta de drum foarte faina.
Ma interseaza sa- i fac cateva upgrade-uri la partea de navigatie (trebuie updatata) as vrea sa-i cresc puterea la 150cp si sa-i adaug roata de rezerva.
Stie cineva unde as putea gasi semnalizarea din oglinda de pe dreapta? Este plasticul putin spart si nu functioneaza.
Va rog sa ma ajutati cu ceva informatii sau idei, as in masura in care puteti.
Va multumesc!

Avatar utilizator
laiorope
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 11, 2018 4:09 pm

Mesaj de laiorope » Joi Apr 12, 2018 2:30 pm

va salut, sunt in dubiu in ceea ce priveste achizitia unui asx, din f multe puncte de vedere asx 1.8 did este masina care se pliaza foarte bine pe nevoile mele actuale( vb de un asx sh), insa sunt pus pe ganduri din cauza acestui DPF care pare ca poate cauza foarte multe neplaceri, iar in cazul unei masin sh , nu stiu cum a fost condusa si daca motorul a suferit deteriorari premature din cauza deversarii de motorina in baia de ulei. Acest aspect se poate verifica cumva? Dintre cei care conduc acest motor, se pot imartasi aspecte ce fac privire la DPF. Va multumesc anticipat.

Avatar utilizator
bodotohi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 12, 2018 12:18 pm

Mesaj de bodotohi » Joi Apr 12, 2018 3:55 pm

QUOTE (laiorope @ Apr 12 2018, 02:30 PM) va salut, sunt in dubiu in ceea ce priveste achizitia unui asx, din f multe puncte de vedere asx 1.8 did este masina care se pliaza foarte bine pe nevoile mele actuale( vb de un asx sh), insa sunt pus pe ganduri din cauza acestui DPF care pare ca poate cauza foarte multe neplaceri, iar in cazul unei masin sh , nu stiu cum a fost condusa si daca motorul a suferit deteriorari premature din cauza deversarii de motorina in baia de ulei. Acest aspect se poate verifica cumva? Dintre cei care conduc acest motor, se pot imartasi aspecte ce fac privire la DPF. Va multumesc anticipat.
Salut, eu am masina asta din 2011, am luat-o cu 0 km. Nu am avut probleme cu DPF sau cu uleiul...
Eu cred ca daca sunt probleme cu motorul ori cu DPF, la o proba se simte... daca e buba cu DPF, nu trage asa cum trebuie. Daca au fost probleme cu uleiul, motorul suna mai urat, mai tare.

Eu chiar acum vreau sa o vand, o gasesti la anunturi, as lua un Eclipse Cross /wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" />


Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi ASX”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori