Vopsitorie/tinichigerie Mitsubishi

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi ASX
Avatar utilizator
nalexion
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 18, 2012 4:31 pm

Mesaj de nalexion » Mie Dec 20, 2017 10:55 am

Salut,

Caut sa-mi repar/vopsesc o portiera si am fost service-ul Mitsubishi de la Romexpo unde am fost intampinat cu lipsa de profesionalism si interes si cu niste preturi piperate -1000 de lei vopsit/portiera.
Nu am mai gasit posturi recente cu recomandari de ateliere de vopsitorie/tinichigerie pentru Mitsubishi ASX asa ca am re-pus intrebarea pe forum.

Recomanda careva un atelier de vopsitorie/tinichigerie serios cu preturile acceptabile prin Bucuresti?

Multumesc anticipat.
Alex

Avatar utilizator
maddox
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 04, 2016 2:01 pm

Mesaj de maddox » Joi Dec 21, 2017 8:22 pm

Salut

Nu neg ca pentru anumite operatiuni au preturi mari, spre foarte mari, dar eu, de cand merg la ei, nu am avut niciodata impresia de lipsa de profesionalism. De curiozitate, cine ti-a lasat aceasta impresie?

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Joi Dec 21, 2017 9:27 pm

Probabil nu s-a schimbat nimic de acum 6 ani cand, pentru prima si ultima oara, am apelat la ei pentru reparatia spatelui, dupa ce o pustoaica a uitat sa franeze. Dupa de am luat masina de la "reparat" m-am luat cu mainile de cap la ce carpeli au facut. Bara spate noua -I-au rupt una dintre bridele de prindere pentru ca nu au indreptat cum trebuia fundul portbagajului; una dintre lampile de numar, semnalata ca fiind crapata - lasata exact asa cum au gasit-o; vopsitoria a inceput sa se stearga cu primul drum mai lung pe care l-am facut; interiorul portbagajului in zona rotii de rezerva parea indreptat noaptea pe intuneric cu barosul de catre unu' chior ...nu mai povestesc si altele ca ma enervez din nou. Singurul lucru in care au excelat a fost nota de plata, 7000 de lei pe o "lucrare" de doi!

Avatar utilizator
spinner
EVO II
Mesaje: 56
Membru din: Joi Aug 27, 2015 5:44 pm

Mesaj de spinner » Vin Dec 22, 2017 10:33 am

Daca vrei ceva in zona, poti merge la Luca Motors, am facut cate ceva la ei si au facut treaba buna.

Avatar utilizator
nalexion
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 18, 2012 4:31 pm

Mesaj de nalexion » Vin Dec 29, 2017 9:45 am

QUOTE (maddox @ Dec 21 2017, 09:22 PM) Salut

Nu neg ca pentru anumite operatiuni au preturi mari, spre foarte mari, dar eu, de cand merg la ei, nu am avut niciodata impresia de lipsa de profesionalism. De curiozitate, cine ti-a lasat aceasta impresie?

Salut, nu pot da nume dar pot spune de ce am avut impresia.

Eu am dus masina la revizia anuala, nu am dus-o pt. vopsitorie dar am zis ca daca tot astept sa trec si pe la dep. de vop/tinichigerie sa-mi faca o evaluare si sa-mi dea un pret pentru reparatia unei zgarieturoi in portiera.
Ajungand acolo, desi nu era nimeni, m-a intrebat daca am rezervare si m-a pus sa astept, dupa ce am asteptat si am revenit tot eu sa intreb de situatie mi s-a raspuns sec pretul este de 1000lei, "expertul" nici nu s-a deranjat sa se uite la problema si sa o evalueze desi eu aveam masina in fata in parcare.... La intrebarea ce-i cu pretul asa mare, mi s-a raspuns ca vopsitoria s-a mutat la Mercedes si de aceea este mai scump

Probabil nici revizia nu o sa o mai fac pe acolo de la anul...

Sarbatori fericite!


QUOTE (spinner @ Dec 22 2017, 11:33 AM) Daca vrei ceva in zona, poti merge la Luca Motors, am facut cate ceva la ei si au facut treaba buna.

Salut,
Multumesc de recomandare. O sa le fac o vizita si lor sa vad care sunt preturile.

Sarbatori fericite!

QUOTE (sobolanu' @ Dec 21 2017, 10:27 PM) Probabil nu s-a schimbat nimic de acum 6 ani cand, pentru prima si ultima oara, am apelat la ei pentru reparatia spatelui, dupa ce o pustoaica a uitat sa franeze. Dupa de am luat masina de la "reparat" m-am luat cu mainile de cap la ce carpeli au facut. Bara spate noua -I-au rupt una dintre bridele de prindere pentru ca nu au indreptat cum trebuia fundul portbagajului; una dintre lampile de numar, semnalata ca fiind crapata - lasata exact asa cum au gasit-o; vopsitoria a inceput sa se stearga cu primul drum mai lung pe care l-am facut; interiorul portbagajului in zona rotii de rezerva parea indreptat noaptea pe intuneric cu barosul de catre unu' chior ...nu mai povestesc si altele ca ma enervez din nou. Singurul lucru in care au excelat a fost nota de plata, 7000 de lei pe o "lucrare" de doi!


Clar s-a schimbat service-ul Romexpo s-a mutat la Hyundai si vopsitoria la Mercedes unde preturile sunt pe masura.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi ASX”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori