Mitsubishi Asx

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi ASX
Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Vin Apr 06, 2012 7:11 pm

Mitsubishi ASX facelift - primele imagini şi informaţii oficiale

Mitsubishi a expus la Salonul de la New York faceliftul lui ASX, cunoscut pe piaţa din SUA sub numele de Outlander Sport. Modelul este revizuit discret la nivel exterior, interior şi mecanic.

Mitsubishi a adus la Salonul Auto de la New York faceliftul lui ASX, model cunoscut ?n Statele Unite sub denumirea de Outlander Sport. Crossover-ul japonezilor a primit o serie de modificări estetice destul de timide, care nu schimbă cu mult aspectul general. Spoilerele faţă şi spate au fost redesenate, grila trapeoidală are o nouă formă, pragurile laterale au fost ?nlocuite, iar jantele pe 18 inch au primit un design diferit. Nici farurile de ceaţă nu au fost ocolite, iar gama de culori a fost ?mbogăţită cu două noi nuanţe: White Pearl şi Quick Silver.

La interior, ASX continuă să ofere 5 locuri pe cele două r?nduri de scaune, ?nsă beneficiază de noi materiale, precum şi de inserţii cromate la nivelul uşilor frontale şi un nou buton pentru comutarea tracţiunii integrale.

Inginerii japonezi au umblat ?nsa si la sasiu, modific?nd suspensia spate pentru un confort sporit,dar si pentru o tinuta de drum mai sigura. Nu a fost uitata nici transmisia CVT, care a fost recalibrata pentru a ?mbunatati acceleratia de la 0 la 100 de km/h si liniaritatea schimbarii rapoartelor.

Faceliftul lui Outlander Sport se va regăsi cel mai probabil şi pe ASX-ul european la mijlocul acestui an.


Avatar utilizator
mmxii
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 14, 2011 5:14 pm

Mesaj de mmxii » Sâm Iul 21, 2012 1:28 am

Urat!

Au transformat fata de pradator intr-un caine milog si stirb.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Sâm Iul 21, 2012 8:12 am

Nu e mare diferenta fata de cel actual.

Avatar utilizator
palatin
EVO I
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Sep 11, 2010 2:00 pm
Contact:

Mesaj de palatin » Sâm Iul 21, 2012 8:30 am

Banda alba(sau ma rog,in culoarea caroseriei) de pe grila frontala strica tot aspectul.Ma intreb,oare ce au proiectantii de caroserii cu atatea elemente cromate? La limuzine mai arata cum arata,dar la masini obisnuite e cam in plus.Ca balustradele de la unele palate cu turnulete.... Apoi la bara spate efectiv au pus un capac pe lampa de ceatza......Sper ca nu e definitiva treaba si e doar un proiect.Apropos de bara spate:arata bine ochii de pisica asa mici si rotunzi?Ar fi fost mai ok daca i-ar fi alungit,asa ca niste ochi de japoneza.....

Avatar utilizator
palatin
EVO I
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Sep 11, 2010 2:00 pm
Contact:

Mesaj de palatin » Joi Aug 30, 2012 8:58 pm


Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Joi Aug 30, 2012 10:28 pm

i-am dat un LIKE!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi ASX”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori