Mitsu Nou?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
ursul_bipolar
EVO I
Mesaje: 25
Membru din: Vin Iul 22, 2011 3:57 pm

Mesaj de ursul_bipolar » Mie Mai 27, 2015 5:53 pm

QUOTE (Alexandru.Nae @ May 27 2015, 05:00 PM) La consum inteleg ca mananca cat vrea ea, in functie de cum mergi ?! (undeva intre 10 si 15%)

1.6 este un motor f economic, poti citi pe aici consumurile celor cu 1.6 care se situeaza undeva la 10% in oras si 6-7 in afara.


Avatar utilizator
Scottishman
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Dec 07, 2014 4:51 pm

Mesaj de Scottishman » Mie Mai 27, 2015 10:40 pm

Nici macar 10. Si...merg, nu dorm.
15%? doar daca mergi la blana mereu....

Exemplu : nordul Moldovei - Bucuresti, (E85) cu varfuri de 190 /h, apoi trafic ca de....capitala, mers bara la bara doua zile, apoi intoarcerea acasa. Consum mediu total, 6.2 %.

Uneori chiar am senzatia ca e diesel la cat de economica este.

Avatar utilizator
Alexandru.Nae
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 27, 2015 12:18 pm

Mesaj de Alexandru.Nae » Mie Mai 27, 2015 11:21 pm

Domnilor, nimic de speriat pana acum, sunt hotarat sa o achizitionez!!! Acum am alta problema, din lipsa de timp, mecanicul care ar fi trebuit sa evalueze masina, nu mai poate veni sa-si dea cu parerea. Eu am vazut masina si m-am uitat la ea atat cat am putut si stiut eu, lufturi, suruburi, etc...si in general la orice urma care sa scoata ceva rau in evidenta.
Am gasit doar lipsa unui capac in cochilia de la volan, un capacel de aprox 3x3cm. (capac de plastic)
Tinand cont ca nu am de unde sa iau un mecanic de incredere, la ce-mi recomandati sa ma mai uit inainte de-a semna achizitia si eventual cum sa verific ceea ce vad ???

Multumesc anticipat.


Avatar utilizator
ursul_bipolar
EVO I
Mesaje: 25
Membru din: Vin Iul 22, 2011 3:57 pm

Mesaj de ursul_bipolar » Joi Mai 28, 2015 5:44 pm

Nu-mi dau seama despre ce plastic este vorba si de ce nu este acolo.

Avatar utilizator
Alexandru.Nae
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 27, 2015 12:18 pm

Mesaj de Alexandru.Nae » Joi Mai 28, 2015 5:48 pm

Nu mai conteaza plasticul, am facut o schimbare de 180 de grade. M-am orientat catre o Honda CRV, 2.0, 45.000km, 2009 cu garantie full inca 1 an.
Cand a venit "devizul" de mai jos de la Tiriac, am renuntat. Daca oamenii repara masini precum scriu, mai bine NU!

Citez Tiriac Auto Rulate:
Buna ziua,

Atasat va trimit Draf garantie si Antecontractul de rezervare.

Cost amortizoare: 900roni/bucata
Discuri: 510 ron/set
Placate: 215 ron/set

Costul legat de aticulatie nu l poate estima colegul meu deoarece trebuie vazut exact ce trebuie schimbat.

Multumesc,

Avatar utilizator
ursul_bipolar
EVO I
Mesaje: 25
Membru din: Vin Iul 22, 2011 3:57 pm

Mesaj de ursul_bipolar » Joi Mai 28, 2015 5:56 pm

QUOTE (Alexandru.Nae @ May 28 2015, 05:48 PM) Nu mai conteaza plasticul, am facut o schimbare de 180 de grade. M-am orientat catre o Honda CRV, 2.0, 45.000km, 2009 cu garantie full inca 1 an.
Cand a venit "devizul" de mai jos de la Tiriac, am renuntat. Daca oamenii repara masini precum scriu, mai bine NU!

Citez Tiriac Auto Rulate:
Buna ziua,

Atasat va trimit Draf garantie si Antecontractul de rezervare.

Cost amortizoare: 900roni/bucata
Discuri: 510 ron/set
Placate: 215 ron/set

Costul legat de aticulatie nu l poate estima colegul meu deoarece trebuie vazut exact ce trebuie schimbat.

Multumesc,

Mari preturile la amortizoare. Gasesti kyb la preturi mult mai mici. Felicitari pt honda, o masina f ok.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori