se pot ridica geamurile automat cand se incuie masina?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer
Scrie răspuns
Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Vin Mai 30, 2008 1:14 am

am vazut la alte masini. se pot programa si la masinile noastre geamurile sa se incuie singure cand se incuie masina?

Avatar utilizator
zeus_anoxia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 12, 2008 7:22 pm

Mesaj de zeus_anoxia » Vin Mai 30, 2008 2:00 am

Am montat si eu pe babuta de Leganza un modul de ridicare a geamurilor. Modulul e comandat de alarma astfel incat la armarea alarmei geamurile sunt ridicate automat dar daca vreau sa las geamurile putin intre-deschise pt aerisire pot incuia masina cu cheia fara armarea alarmei iar geamurile nu se mai ridica. Noul Mondeo si noul focusan aveau din fabrica smecheria asta si mi-a placut foarte mult. Sunt extrem de utili si de efect.
Eu le-am luat de aici: http://www.autoalarme.ro/product_info.p ... cts_id=127 pe cele pt Leganza si le-am montat in Galati.

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Vin Mai 30, 2008 8:28 am

QUOTE (adictoma)am vazut la alte masini. se pot programa si la masinile noastre geamurile sa se incuie singure cand se incuie masina?

Depinde acum si la ce masina te referi. La lancerul nou, cel putin pe varianta care o am, instyle. Dubluclick pe butonul de inchidere de la telecomanda inchide geamurile, un click le lasa asa. Cu siguranta se poate monta si la restul.

Avatar utilizator
Lancerlot
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 11:27 am

Mesaj de Lancerlot » Vin Mai 30, 2008 10:46 am

QUOTE (Speedy)La lancerul nou, cel putin pe varianta care o am, instyle. Dubluclick pe butonul de inchidere de la telecomanda inchide geamurile, un click le lasa asa.La a mea (tot Instyle) functioneaza putin diferit: click pentru inchidere, apoi o apasare mai lunga (1 - 2 secunde) pe acelasi buton pentru ridicarea geamurilor.

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Vin Mai 30, 2008 11:37 am

QUOTE (Lancerlot)QUOTE (Speedy)La lancerul nou, cel putin pe varianta care o am, instyle. Dubluclick pe butonul de inchidere de la telecomanda inchide geamurile, un click le lasa asa.La a mea (tot Instyle) functioneaza putin diferit: click pentru inchidere, apoi o apasare mai lunga (1 - 2 secunde) pe acelasi buton pentru ridicarea geamurilor.

Da, m-am exprimat eu cand am zis dublu-click La fel si aici.

Avatar utilizator
Dorinescu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 07, 2008 9:46 am
Contact:

Mesaj de Dorinescu » Vin Mai 30, 2008 12:14 pm

Stiti cumva daca asta faza asta cu inchiderea geamurilor merge si pentru Invite ?

Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Vin Mai 30, 2008 12:37 pm

QUOTE (Dorinescu)Stiti cumva daca asta faza asta cu inchiderea geamurilor merge si pentru Invite ?
Functioneaza si pe Invite.

Avatar utilizator
Dorinescu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 07, 2008 9:46 am
Contact:

Mesaj de Dorinescu » Vin Mai 30, 2008 1:13 pm

Mersi

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Vin Mai 30, 2008 1:16 pm

eu ma refer la lancer clasic

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Vin Mai 30, 2008 3:41 pm

QUOTE (adictoma)eu ma refer la lancer clasic

adictoma, nici eu nu am gasit vreo combinatie prin care sa se poata ridica geamurile dupa ce incui masina. In primul rand nu cred sa existe aceasta functie disponibila si in al doilea rand, dupa ce scoti cheia din contact, nu mai ai alimentare la motoarele care actioneaza geamurile. Cred ca instalarea unei alarme este singura solutie pentru a avea o astfel de facilitate.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori