Lancer pe firma

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
valy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 27, 2008 9:38 pm

Mesaj de valy » Joi Iun 05, 2008 11:36 am

Nu inteleg de ce e diferenta asta intre casco al meu si al tau, a mea e cu ~500 euro mai scumpa fata de a ta( am si 2 acesorii bagate in leasing ). Iar treaba cu mai multe masini nu cred, io stiu ca e strict in functie de valoarea masinii. Poate ai beneficiat tu de un discount ceva.

Avatar utilizator
pinkanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 21, 2008 8:56 pm
Contact:

Mesaj de pinkanu » Joi Iun 26, 2008 5:00 pm

Salutare!
Si eu am luat Lancerul pe firma mea si lucrurile s-au derulat in felul urmator: Masina este luata de la Mcar, de fapt este vorba de doua Lancere pe o perioada de 6 ani cu valoare reziduala de 3000 euro ( obtinut o reducere de 1 % pentru fiecare masina)celalalt urmeaza sa ajunga in septembrie. Contractul de leasing este prin Otp cat si casco si rca-ul. Avans 30 % ( si aici intra avans leasing+comision management+cheltuieli logistica+costuri prefinantare= 22058 ron), rca 572.4 ron, prima rata 671 ron, casco 57 euro lunar, taxa prima inmatriculare 686 ron ( Lancer 1.5 Invite pret achizitie 17 692 euro).Sa nu uit si taxa de 107 ron pentru numerele rosii care se plateste la Mcar. Cam atat!
Bafta multa!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori