Colt Czt -08

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
Silviu18t
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 21, 2016 2:58 pm

Mesaj de Silviu18t » Vin Oct 21, 2016 11:15 pm

Buna tuturor.
Doresc sa imi achizitionez in viitorul apropiat un colt czt de prin 2005-2006.
Am nevoie de o masina mica,agila in orash cat si pe autostrada (Germania-Romania de 2-3x/an).
Am nevoie de toate info despre ea,de la ECU (daca are sau nu DBW,engine load,knock sensors etc plus informatii despre motor).Vreau sa stiu TOTUL despre ea inainte sa o cumpar mai ales ca as vrea sa ii fac un stage 1.Nu vreau sa investesc mult in ea pentru ca scopul meu final este EVO 9,deci Coltul va fi pe o perioada de timp relativ scurta la mine.
Orice informatie este binevenita.
Mersi

Avatar utilizator
zefir
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 9:17 pm

Mesaj de zefir » Sâm Oct 22, 2016 10:04 am

Daca ai banuti sa o intretii, merita! Eu am fost nevoit sa iau ca e cu cutie semiautomata, insa m-a costa tot dublu,incluziv anvelope ca toate s facute unicat deci trebuie luat originale piesele ....peste tot mi se spune de ce nu am luat masina europeana dar asta e, m a servit masina 8 ani dar m a costat enorm o defectiune cutie viteze...pinion....etc....
Daca ai si alte oferte, cantareste bine ! Succes

Avatar utilizator
laurtonr
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 19, 2013 5:35 am

Mesaj de laurtonr » Vin Noi 11, 2016 12:27 pm

Salut, eu am un Smart forfour brabus deci 70% aceias masina ca si colt CZT. Intradevar piesele sunt mai scumpicele dar in general sunt aceleasi
ca si la celelante colturi si forfouri pe benzina cu exceptia motorului. In plus se gasesc fara problema dat fiind ca modelul se produce in continuare. In pus, second hand-ul este la putere.
Motorul este 4G15T 150cp este foarte bine costruit si rezistent.
Trebuie verificata turbina si galeria de evacuare, daca este forjata prea tare galeria are crapaturi. Suspensia si frana spate sunt identice cu toate colturile si forfourile .
Pe fata discurile sunt mai mari 281mm dar nu costa o avere. Suspensia sport este rigida, se poate trece la una normala usor . In general merita si ai sadisfactii.
A mea ,Brabusul are 6 kg pe cal putere apropae de BMW M5. (177CP)
Asigurarile sunt mai scumpe, cel putin pana acum. Consum cam 12% iarna , 10% vara in Bucuresti. Impozit mic.
Bafta!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori