Portbagaj Blocat Cateodata, Nu Permanent

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
jschitt
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Aug 11, 2009 8:26 am

Mesaj de jschitt » Mar Noi 22, 2016 10:23 am

Buna tuturor, am un Colt din 2008, 1.3 benzina 5 usi, model SAM Safety (fara "gaura" de cheie la usa de la portbagaj).
De cateva saptamani am o problema cu portbagajul: are momente in care usa portbagajului nu o pot deschide, este blocata chiar daca am descuiat masina.
Am patit-o prima data acum 5-6 saptamani in parcarea unui mall, dar cand am ajuns acasa portbagajul se deschidea. Am mai patit-o de 2-3 ori pana acum, se bloca, dar cand incercam ulterior se debloca si functiona normal fara sa fac nimic, dar acum de 2 zile orice as face nu mai reusesc sa il deschd, pare blocat de tot Inchiderea centralizata din telecomanda dar si cu cheia merge bine pentru restul usilor.
Am încercat tot felul de combinatii, cu blocarea/deblocarea usilor din interior, deblocare multipla, etc, dar de nu am avut succes
S-a mai lovit cineva de problema asta? Aveti idee ce poate sa fie?
Multumesc anticipat.


Avatar utilizator
Vic*
EVO II
Mesaje: 72
Membru din: Lun Iun 18, 2012 12:30 pm
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesaj de Vic* » Mar Noi 22, 2016 11:57 am

Problema e la macaraua din interior. Cand reusesti sa o deblochezi sa mergi neaparat sa o schimbi asta fara sa mai inchizi portbagajul.

Avatar utilizator
jschitt
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Aug 11, 2009 8:26 am

Mesaj de jschitt » Mar Noi 22, 2016 3:33 pm

Mulțumesc mult.

Avatar utilizator
jschitt
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Aug 11, 2009 8:26 am

Mesaj de jschitt » Mie Noi 23, 2016 1:23 pm

Am făcut o programare în service pentru lunea viitoare, vă țin la curent cu ce rezolv.

Avatar utilizator
GenuLozneanu
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Joi Mai 08, 2014 9:47 am
Localitate: Ploiesti
Contact:

Mesaj de GenuLozneanu » Vin Ian 06, 2017 12:32 pm

Salute,
Nu ne-ai mai spus cum ai rezolvat problema deschiderii portbagajului. Ai fost de fata la rezolvare? Se poate face si de amatori? Chiar trebuie schimbata macaraua, sau doar un service de intretinere e suficient?

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori