Apa in habitaclu

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Apa in habitaclu

Mesaj de moro » Dum Apr 28, 2019 3:00 pm

Are cineva idee pe unde ar putea sa intre apa in habitaclu, pe partea stanga?...practic mocheta si pasla de sub mocheta de la picioarele soferului sunt imbibate in apa

Am desfacut plasticele de la prag, am tras mocheta cat am putut, am verificat cu furtunul si cu aparatul de spalat cu presiune si nu baga apa pe la vreo imbinare, nici pe la parbriz... nu se vede sa pice apa de nicaieri de sub bord...am verificat sa nu fie colmatata conducta de scurgelre a condensului de la aerul conditionat, am verificar cu furtulul cu apa sa nu bage pe undeva pe la pasajul rotii si, nimic.

Avatar utilizator
spinner
EVO II
Mesaje: 56
Membru din: Joi Aug 27, 2015 5:44 pm

Re: Apa in habitaclu

Mesaj de spinner » Joi Mai 02, 2019 11:35 am

Verifica cu maxima atentie urmatoarele:

- Chederul usii, mai exact gaurile de scurgere din cheder, sunt vreo 3 sau 4 la baza usii. Au prostul obicei sa se infunde daca parchezi constant pe sub copaci.
- Scurgerea centrala de sub ansamblul stergatoarelor, de obicei are un fel de inel de plastic care acumuleaza "moloz" si poate ajunge la obturare.

Spor!
His: Outlander MK3, 2.2 DI-D
Hers: ASX MK2, 1.6 DI-D

Ex: Lancer X, 1.6, 2011

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Re: Apa in habitaclu

Mesaj de moro » Mar Iul 16, 2019 9:30 pm

Vinovat a fost chederul de pe usa care avea cateva cleme rupte in partea de sus si spre oglinda si nu mai statea fixat cum trebuie. Am rezolvat cu banda dublu adeziva si am lipit chederul pe toata portiunea cu problema.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori