Plasa Antiderapanta

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Dum Dec 20, 2009 10:57 am

M-ar interesa sa-mi achizitionez o pereche de plase antiderapante. Am mai vazut pe turisme doar ca nu stiu unde as putea gasi asa ceva. Ce-am gasit eu pe net era doar pe site-ul Renault Trucks:

Renault Trcuks

Cum jantele mele R18 se apropie de dimensiunile furgonetelor le-am dat un mail sa vad cam la ce preţ se ridica.
Ati folosit asa ceva ? Ati auzit ceva despre ele ? Din cate stiu,spre deosebire de lanturi nu zgarie jantele, nu lovesc caroseria, deci nici nu o zgarie. Par a fi interesante. acum depinde si de performante...

Avatar utilizator
Oroles
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Feb 04, 2008 1:12 pm

Mesaj de Oroles » Dum Dec 20, 2009 1:07 pm

Daca te ajuta cu ceva pot sa-ti spun ca am coborat de la Straja cu cordeline de alpinism puse la roti si a fost ok aderenta la un cazan de papuc de la firma. problema e cand dai de asfalt ce uzura au respectivele plase. Chiar m-ar interesa si pe mine ceva de genul.

Avatar utilizator
doza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 15, 2009 7:18 am

Mesaj de doza » Dum Dec 20, 2009 11:07 pm

"Nu folositi pe drum fara zapada sau gheata." zic cei de la Renault, deci nu cred ca au o rezistenta prea mare pe asfalt.

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Joi Ian 07, 2010 9:16 am

Uite aici am gasit ceva asemanator :

http://www.portbagaje.net/locatie-acces ... ssubcat=10

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Joi Ian 07, 2010 12:20 pm

foarte misto RUD-matic Soft Spike Cel putin asa pare. Macar problema vibratiilor si a zgarierii caroserie, adusa de lanturi s-a rezolvat. Se pare ca ofera si un plus de franre. Astea se poat pune si peste cauciucurile de vara, cu un efect asemanator,cred
La 400 RON merita zic eu.

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Joi Ian 07, 2010 12:27 pm

Eu ma multumesc iarna cu jante pe 16 + gume de iarna si preventiv un set de lanturi (tot rud) in portbagaj.

Nu stiu de ce am impresia ca daca dai de greu cu adevarat (zapada mare si panta abrupta) nu rezolvi decat cu lanturi,ma rog,doar opinia mea.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori